Prof. Camille Locht i Prof. Maria Francesca Ottaviani wygłoszą wykłady na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska

W imieniu Wydziału Biologii I Ochrony Środowiska zapraszamy wszystkich zainteresowanych naukowców oraz studentów na wykłady gościnne, które wygłoszą: światowej klasy mikrobiolog, prof. Camille Locht oraz fizykochemik, prof. Maria Francesca Ottaviani. Wykłady odbędą się 4 października (wtorek) o godz. 10:30 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska przy ul. Pomorskiej 141/143, w budynku D.

Prof. Camille Locht wygłosi wykład Specific and non-specific effects of a new live pertussis vaccine: from concept to clinical development, a prof. Maria Francesca Ottaviani swój wykład zatytułowała Paramagnetic spies to discover the secrets of molecules for biomedical and environmental protection applications. Oba wykłady zostaną wygłoszone w języku angielskim.

Prof. Camille Locht jest światowej klasy mikrobiologiem. Obecnie pełni funkcję dyrektora ds. badań w Francuskim Narodowym Instytucie Zdrowia i Badań Medycznych (INSERM), jest również dyrektorem i założycielem Centrum Infekcji i Ochrony Immunologicznej w Instytucie Pasteura w Lille. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na patogenezie cząsteczkowej w infekcjach dróg oddechowych, zwłaszcza krztuśca i gruźlicy, w celu opracowanie nowych metod zwalczania tych chorób. Profesor Camille Locht jest autorem ponad 350 publikacji oraz patentów.

Prof. Maria Francesca Ottaviani jest fizykochemikiem, od 2004 jest profesorem na Uniwersytecie Urbino we Włoszech. Jej głównym obszarem specjalizacji są interakcje między lekami a nośnikami badane za pomocą technik rezonansu magnetycznego. Prof. Maria Francesca Ottaviani była również profesorem wizytującym na Wydziale Chemii Uniwersytetu Columbia w Nowym Yorku oraz Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Jest autorką 200 publikacji naukowych.