26 maja, 2017 r.

Profesor UŁ nową wiceprzewodniczącą KPN

fot. MNiSW

Nową wiceprzewodniczącą Komitetu Polityki Naukowej została profesor Barbara Klajnert-Maculewicz z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego.

Profesor Klajnert-Maculewicz pracuje na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego oraz jako External Scientific Member w Leibniz IPF w Dreźnie. W latach 2009-2012 była przewodniczącą Komitetu Zarządzania COST Action TD0802 "Dendrymery w zastosowaniach biomedycznych". Tytuł profesora nauk biologicznych zdobyła w 2013 roku. Profesor jest również członkinią Polskiej Akademii Nauk.

Komitet Polityki Naukowej, w którym profesor Klajnert-Maculewicz pełnić będzie funkcje wiceprzewodniczącej, jest organem opiniodawczo-doradczym, wspierającym ministra nauki i szkolnictwa wyższego w określaniu krajowych i zagranicznych priorytetów inwestycyjnych. Komitet współtworzy i opiniuje dokumenty w zakresie finansowania i rozwoju nauki oraz polityki naukowej i innowacyjnej.

Pani Profesor Klajnert-Maculewicz składamy serdeczne gratulacje.

Poprzednia wiadomość Wyniki 12. edycji konkursów OPUS, SONATA i PRELUDIUM
Następna wiadomość Nieruchomości UŁ na sprzedaż