X Salon Maturzystów „Perspektywy” 2016

6 i 7 września 2016 w Łodzi odbywa się X, Jubileuszowy Salon Maturzystów "Perspektywy". W oficjalnym otwarciu Salonu 6 września wzięli udział Prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, Waldemar Siwiński, redaktor naczelna miesięcznika Perspektywy Bianka Siwińska, wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, odpowiedzialny za zadania dotyczące edukacji, prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek, Prorektor Uniwersytetu Medycznego ds. Organizacyjnych i Studenckich, Tomasz Cieślak, Prorektor Uniwersytetu Łódzkiego ds. studenckich, prof. Grzegorz Bąk, Prorektor Uniwersytetu Medycznego ds. kształcenia, prof. dr hab. n. med. Tomasz Kostka, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Danuta Zakrzewska oraz Alina Banaś z Santanter Universidades.

W ramach targów Uniwersytet Łódzki przedstawia prezentację dotyczącą 12 wydziałów uniwersytetu i realizowanych przez nie sztandarowych projektów naukowych oraz programów wspierających działania na pograniczu nauki i biznesu, m.in. działania w ramach Rad Biznesu, programu Absolwent VIP i mentoringu, Akademii kompetencji czy Recruitment Day.

W ramach targów Uniwersytet Łódzki zaprosił też na warsztaty przygotowane przez Akademickie Biuro Karier Zawodowych poświęcone trzem zagadnieniom:

• "Jak odnieść sukces na łódzkim rynku pracy."
  • "Dobry start: Odkryj swój potencjał zawodowy!"
  • "Chwyć stres za rogi! Skuteczne zarządzanie stresem i własnymi emocjami."

Zapisy na zajęcia na stronie: http://www.salonmaturzystow.pl/2016/lodz/rejestracja

W tym roku Uniwersytet Łódzki postanowił również urozmaicić dwa dni targowe dodatkowymi przedsięwzięciami odbywającymi się na Wydziałach. Uczniowie Państwa szkoły będą mieli możliwość wzięcia udziału w pasjonujących zajęciach i odwiedzenia budynków naszej uczelni.

Zajęcia laboratoryjne "Zabawa z oscyloskopem", zwiedzanie pracowni jądrowej, czy symulacja rozprawy przed sądem administracyjnym to tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych przez Wydziały.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem zajęć tutaj:

Salon Maturzystów Perspektywy jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia.

Maturzyści mogą uzyskać tutaj komplet porad i informacji na temat matury (Eksperci Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych) jak również wymagań rekrutacyjnych (uczelnie z całej Polski) - co pozwala im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe. Ponadto dla wszystkich odwiedzających Salon przygotowano spotkania warsztatowe, prezentacje efektywnych metod nauki i zwalczania maturalnego stresu oraz możliwość konsultacji z fachowymi doradcami kariery.

Serdecznie zapraszamy!