8 listopada, 2017 r.

Społeczna Odpowiedzialność Nauki

Źródło: Pixabay

Już 16 listopada 2017 r. odbędzie się konferencja pt. Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu. Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Antoni Różalski będzie reprezentował naszą uczelnię w panelu rektorów społecznie odpowiedzialnych uczelni.

Podczas konferencji zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody Laureatom XII edycji konkursu Verba Veritatis na najlepsze prace licencjackie, magisterskie i doktorskie z zakresu etyki biznesu i CSR, w tym nagrody Ministra Rozwoju i Finansów. Nasza uczelnia znalazła się wśród wyróżnionych spośród 53 Uczelni, których wkład w 12-letniej historii konkursu VERBA VERITATIS w rozwój idei etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności, jest najbardziej znaczący. Z tego powodu Uniwersytet Łódzki zostanie uhonorowany dyplomem uznania.

W ramach konferencji planowana jest dyskusja nt. oczekiwań biznesu wobec polskiej nauki, oczekiwań nauki wobec środowiska biznesowego, a także podpisanie przez przedstawicieli środowiska naukowego Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni .

Współorganizatorami konferencji są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Akademia Leona Koźmińskiego, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Wydarzenie odbędzie się w sali im. G. Gęsickiej w Ministerstwie Rozwoju.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się poprzez formularz rejestracyjny najpóźniej do dnia 10 listopada 2017 r.

Poprzednia wiadomość UŁ i KiG razem dla polskiej gospodarki
Następna wiadomość Nabór do reprezentacji UŁ