Start kampanii #WybieramŁódź

20 października 2017 r. wystartowała kampania promocyjna programu Młodzi w Łodzi zachęcająca do studiowania w Łodzi pod hasłem #WybieramŁódź.

KONKURS #WybieramLodz

Kampania połączona jest z konkursem, w którym trójka Laureatów wraz z osobami towarzyszącymi wygra MEGA Weekend w Łodzi, podczas którego będą mieli zapewnione noclegi w jednym z najbardziej charakterystycznych łódzkich hoteli - Stare Kino, posiłki w najlepszych łódzkich restauracjach, zwiedzanie miasta z przewodnikiem, udział w atrakcjach kulturalnych oraz wysokie kieszonkowe. Laureaci będą zobowiązani do dokumentowania swojego pobytu w Łodzi w mediach społecznościowych, a osoba która uzyska najwięcej polubień dla swoich postów otrzyma dodatkowo smartfon Samsung Galaxy S7 Edge. Aby walczyć o nagrody wystarczy wykonać film lub zdjęcie, w konwencji "selfie", "z ręki" odpowiadający na pytanie dlaczego warto wybrać Łódź jako miasto do studiowania, pracy, życia, udostępnić na swoim profilu w mediach społecznościowych i oznaczyć hasztagami #WybieramLodz, #konkurs, a następnie zachęcać znajomych do głosowania na swoją pracę na stronie www.wybieramlodz.pl.

Terminy:

Zgłaszanie prac konkursowych: 20 października - 10 listopada 2017 r.

Głosowanie: 20 października - 12 listopada 2017 r.

Ogłoszenie Laureatów: 15 listopada 2017 r.

MEGA Weekend w Łodzi: 17-19 listopada 2017 r.

Spot zachęcający do udziału w konkursie: https://youtu.be/g-RmhkSDZCI

Celem konkursu jest przekonanie wszystkich młodych ludzi, że warto wybrać Łódź jako miasto do studiowania, pracy i życia. W ramach kampanii w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Youtube) pojawi się 1,5-minutowy oraz 30-sekundowe spoty promocyjne, w których studenci Uniwersytetu Łódzkiego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Łodzi opowiedzą dlaczego wybrali Łódź.

Bohaterką spotu prezentującego Uniwersytet Łódzki jest Justyna Groblińska - doktorantka Zakładu Italianistyki i studentka Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Wykładowca, tłumaczka, współpracuje z międzynarodowymi agencjami, przysyłającymi zagranicznych studentów do Łodzi, wolontariuszka Fundacji Gajusz. "Dlaczego wybrałam Łódź? Można powiedzieć, że nie wybrałam Łodzi, a Łódź wybrała mnie - urodziłam się w tym mieście i mam nadzieję zostać w nim na zawsze, bo w "Łodzi jest centrum Ziemi" (jak mówi Wojciech Mecwaldowski w "Alei Gówniarzy" Piotra Szczepańskiego)."

Spot #WybieramLodz: https://youtu.be/VB2PaHJummI