Studenci pod skrzydłami VIPów. VI Projekt Mentorski UŁ rozpoczęty

Mentee. Tym terminem określamy ucznia, który poszukuje pomocy w nakreśleniu swojej ścieżki zawodowej i w tym celu indywidualnie pracuje z mentorem, którego zadaniem jest wspieranie rozwoju jego umiejętności i menedżerskich i biznesowych. Mentor to z kolei ktoś, kto staje się swoistego rodzaju powiernikiem ucznia i wykazuje się zdolnością do zrozumienia jego potrzeb. 6 grudnia w Pałacu Biedermanna odbyła się inauguracja VI edycji projektu mentorskiego w ramach Programu Absolwent VIP UŁ.

 

Prezes doradza studentowi

Projekt ten jest skierowany do studentów wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Wybitni absolwenci UŁ pełniący rolę ekspertów dzielących się wiedzą i doświadczeniem, wspierają studentów w znajdywaniu nowych sposobów poszerzania kwalifikacji oraz wskazują najnowsze trendy i kierunki rozwoju.

Różnorodność osobowości oraz szeroki zakres kompetencji mentorów sprawia, że młodzi ludzie otrzymują wiedzę oraz umiejętności na wielu płaszczyznach. Role mentorów przyjmują co roku osoby piastujące wysokie stanowiska w czołowych firmach i organizacjach działających w Polsce.

45492874854_40a0c61380_k

Wśród blisko 40 mentorów nie brak wybitnych specjalistów reprezentujących takie branże jak media, prawo, BPO, IT, administracja publiczna, PR czy HR. W tym roku to m.in. Konrad Pokutycki - Prezes Zarządu BSH Polska, Kazimierz Ujazdowski - Poseł do Parlamentu Europejskiego czy Joanna Podolska-Płocka - Dyrektor Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi.

KRÓTKA STATYSTYKA VI EDYCJI:

• w projekt włączyła się rekordowa liczba mentorów - 39 osób;

• do projektu zgłosiło się 44 mentees (28 studentek, 16 studentów);

• studenci reprezentują 3 wydziały: Ek-Soc (15 studentów), WPiA (10 studentów) oraz WZ (8 studentów);

• wielu mentorów jest w projekcie od samego początku: Przemysław Andrzejak, Michał Hertel, Dariusz Lis, Marcin Miller;

• w tym roku do projekty dołączyli nowi mentorzy m.in.: Aleksander Szymański, Żaneta Leduchowska, Violetta Małek, Andrzej Ząbek, Maciej Rapkiewicz, Łukasz Koprowski.

44399599500_524c3158db_k

W ramach projektu studenci będą wspierani w podejmowaniu wyzwań i odnajdywaniu własnej ścieżki dla realizacji celów i zamierzeń. Uzyskają pomoc w rozwijaniu kompetencji interpersonalnych, a także poznają sposoby na wzmocnienie poczucia wartości zawodowej i osobistej.

44399597870_0a27583679_k

Zainteresowani studenci, po zapoznaniu się z sylwetkami mentorów, mogą aplikować online wskazując maksymalnie 3 preferowanych mentorów. Formularz będzie aktywny do 30 listopada - wówczas nastąpi etap dobierania par mentorskich. Czas trwania całego procesu mentoringowego w projekcie obejmuje kilka miesięcy zaplanowanych na okres styczeń - czerwiec 2019.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z inauguracji -> https://www.flickr.com/photos/promocja_ul/sets/721...


Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba uczących się tutaj studentów z zagranicy, a polscy studenci, dzięki programom wymiany, poznają Europę, Azję, wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/


Materiał: Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ

Redakcja Centrum Promocji UŁ