Studenci UŁ nagrodzeni przez Wicepremiera Jarosława Gowina

Wicepremier Jarosław Gowin przyznał ponad 16 milionów zł na finansowanie projektów wybitnie uzdolnionych studentów studiów jednolitych magisterskich lub absolwentów studiów I stopnia, prowadzących badania naukowe na wysokim poziomie i posiadających wyróżniający się dorobek naukowy. W VI edycji Diamentowych Grantów, w gronie 83 laureatów, znalazło się dwóch studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

Patrycja Paciorek jest studentką I roku studiów stacjonarnych II stopnia, na kierunku Biotechnologia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Otrzyma ona grant w wysokości 147 000 zł na badania nad "Rolą miRNA w toksyczności nanocząsteczek srebra".

Drugim laureatem jest Rafał Szelenberger, który tak samo jak Patrycja Paciorek, studiuje na I roku studiów stacjonarnych II stopnia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, lecz na kierunku Biologia. Tematem jego badań są "Płytkowe mikroRNA jako marker predykcyjny Ostrego Zespołu Wieńcowego" i otrzyma grant w wysokości 219 450 zł.

Diamentowy Grant pozwala laureatom na skrócenie ścieżki kariery naukowej, czyli na podjęcie studiów doktoranckich bez posiadania tytułu zawodowego magistra. Otrzymując granty, studenci dostają szansę na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. Tegoroczni laureaci zostali wyłonieni spośród 214 wnioskodawców w dwustopniowym postępowaniu konkursowym.

Patrycji Paciorek oraz Rafałowi Szelenbergerowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w karierze naukowej.

Redakcja: Centrum Promocji