11 grudnia, 2017 r.

Studenci z UŁ stworzyli Łódzką Bombkę

źródło: Łódzka Bombka, Fb

Jak połączyć kreatywność, łódzkość i świąteczny nastrój? Sposobem na to jest stworzenie Łódzkiej Bombki, tak jak to zrobili studenci z UŁ. W ramach zaliczenia przedmiotu wykreowali autorski projekt, promujący znane symbole miasta. Wśród nich znalazł się m.in. filmowy klaps, jednorożec czy herb Łodzi.

Łódzka Bombka to pięć akrylowych bombek, w których umieszczone są metalowe medaliony z łódzkimi motywami. Inspiracją stała się przestrzeń miejska - znane miejsca Łodzi m.in. Piotrkowska Centrum czyli tzw. "Stajnia Jednorożców" czy Łódzka Szkoła Filmowa.

Pomysł należy do studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ. Łódzka Bombka powstała w ramach projektu zaliczeniowego z przedmiotu Branding – zarządzanie marką prowadzonego przez dr Urszulę Wich-Szymczak.

- Pragnęliśmy stworzyć produkt, który sami chcielibyśmy mieć w domu, ale też taki który byłby dobrym prezentem świątecznym. Pomysł na Łódzką Bombkę narodził się spontanicznie. Jego celem było połączenie przywiązania do miasta, w którym studiujemy oraz przedświątecznej atmosfery. Dodatkowo inspiracją stali się nasi koledzy z Programu Erasmus, którzy wybierając się na święta do swoich domów chcieli zabrać ze sobą charakterystyczną dla Łodzi pamiątkę. I tak oto powstała Łódzka Bombka, oryginalny produkt z lokalnym sznytem - mówi Piotr Baleja, współorganizator projektu.

Wzory bombek można zobaczyć na profilu Fb – Łódzka Bombka. Część zysków ze sprzedaży zostanie przekazana na cele charytatywne, a koszt jednej sztuki wynosi 20 zł.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Szlachetna Paczka od UŁ