Studentka UŁ nową przewodniczącą Erasmus Student Network Polska

W dniu 10.06.2017 r. na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Delegatów w Warszawie studentka Uniwersytetu Łódzkiego Agata Lech została wybrana Przewodniczącą Zarządu Stowarzyszenia ESN Polska zrzeszającego 42 sekcje Erasmus Student Network z całej Polski. Jej kadencja, tak jak kadencja pozostałych Członków Zarządu ESN Polska potrwa rok.

Agata Lech jest studentką Psychologii na Wydziale Nauk o Wychowaniu oraz absolwentką Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Zarządzania.

- Moja przygoda ze studencką mobilnością zaczęła się od dołączenia do lokalnej sekcji Erasmus Student Network na pierwszym roku studiów. Wydarzenia organizowane przez ESN zawsze były dla mnie szkołą komunikacji międzykulturowej i platformą do nauki języków. Rok studiów spędziłam na wymianie w Portugalii, ucząc się kolejnego języka i realizując projekty w międzynarodowych grupach. Czy było warto? Zyskałam drugi dom, na krańcu kontynentu! - mówi Agata Lech.

Studentka dodaje, że doświadczenie jakie zdobyła dzięki działalności w dużej organizacji studenckiej i pracy w międzynarodowym gronie dały jej nowe możliwości rozwoju kariery i pozwoliły podróżować do coraz to nowych miejsc.

W Erasmus Student Network Uniwersytetu Łódzkiego również wybrano nowy Zarząd. W dniu 09.06.2017 r. odbyło się Walne Zgromadzenie Członków ESN UŁ, na którym Anna Woźnicka, studentka ostatniego roku Ekonomii została nową przewodniczącą ESN UŁ.

- Wyjazd na semestr z programu Erasmus + uświadomił mi jak wiele możliwości daje studiowanie. Poznałam cudownych ludzi, a świat jakby się skurczył. W Belgii po raz pierwszy zetknęłam się z Erasmus Student Network i po powrocie zdecydowałam się dołączyć do ESN na naszej uczelni. Po prawie dwóch latach w ESN UŁ, wielu zorganizowanych wydarzeniach i poznaniu ogromnej ilości inspirujących ludzi z naszego kraju ale także z całego świata, zostałam Przewodniczącą ESN UŁ - mówi Anna Woźnicka.

ESN UŁ

ESN Uniwersytetu Łódzkiego realizuje wiele projektów, w tym Program Mentor. Studenci UŁ pomagają innym, nowo przybywającym, odnaleźć się w Łodzi i uczelni w pierwszych dniach ich pobytu. Gorąco zachęcamy do zgłaszania się na mentora/buddyego/kumpla Erasmo! Poza doświadczeniem, każdy student ma szansę zawrzeć międzynarodowe przyjaźnie i podszkolić znajomość języka obcego. Formularz zgłoszeniowy można wypełnić tutaj.

Więcej informacji o programie i całej organizacji można znaleźć na stronie ESN UŁ.

Erasmus Student Network (ESN) jest największą organizacją studencką w Europie. ESN znajduje się w 40 państwach Starego Kontynentu - Stowarzyszenie ESN Polska reprezentuje nasz kraj. ESN to również dziesiątki tysięcy otwartych na świat, ambitnych wolontariuszy, którzy w ramach hasła "Students helping Students" co roku pomagają uczestnikom wymian międzynarodowych. To oczywiście nie wszystko - ESN szerzy mobilność, dba o rozwój edukacji w ramach programów wymian międzynarodowych, promuje ideę wolontariatu i dba o rozwój swoich członków.

Redakcja: Centrum Promocji