5 kwietnia, 2017 r.

Studentka UŁ w delegacji w ONZ

fot. Magdalena Węgłowska

Jest dopiero na II roku Prawa na wydziale Prawa i Administracji UŁ, a już na jej koncie pojawiają się pierwsze sukcesy. Nasza studentka, Magdalena Węgłowska, jako jedyna osoba w Polsce i jedna z pięciu w Europie, została wytypowana do wyjazdu delegacyjnego do Kwatery Głównej ONZ w Nowym Jorku.

Magdalena Węgłowska jest członkinią ELSA International (The European Law Students’ Association), która jest największą na świecie organizacją zrzeszającą studentów prawa i młodych prawników (działającą na 375 uniwersytetach w 43 krajach). W ramach tego członkostwa aplikowała o bycie delegatem na sesji ONZ.

- Udział w takiej delegacji polega na uczestniczeniu w obradach konkretnej komisji przy ON – opowiadała Magdalena. - Do śledzenia takich obrad należy się wcześniej przygotować i zapoznać z dedykowanymi materiałami. Obrady są bardzo intensywne – odbywały się codziennie od 9:00 do 18:00 - i obszerne merytorycznie, a po nich są organizowane jeszcze panele dyskusyjne oraz inne wydarzenia.

W trakcie Sesji delegaci państw z całego świata oraz przedstawiciele prawniczych organizacji pozarządowych dyskutują na tematy związane z międzynarodowym prawem handlowym. W lutym tematem Sesji było tworzenie instrumentu prawnego, możliwe, że w formie konwencji, gwarantującego skuteczność rozstrzygnięć powstałych w drodze rozwiązywania konfliktów komercyjnych.

- Delegacja ta była dla mnie niesamowitą możliwością przebywania w tak prestiżowym miejscu i obracania się w środowisku dyplomatycznym – dodała Magdalena. - Miałam szansę poznać ludzi z najdalszych zakątków świata, specjalistów w zakresie prawa międzynarodowego z prestiżowych uczelni i instytucji.

Uczestnictwo naszej studentki zostało dostrzeżone i docenione przez Zarząd ELSA International, który wybrał ją jako Head of Delegation na kolejną delegację do ONZ w maju 2017 r.

Poprzednia wiadomość XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki
Następna wiadomość Akademia Kompetencji 2017