Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego

Siedmioro naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, prowadzących wysokiej jakości badania i posiadających bogaty dorobek naukowy w skali międzynarodowej. Stypendia przyznawane są w czterech dziedzinach: nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe i techniczne, nauki o życiu.

W konkursie moli wziąć udział młodzi naukowcy do 35. roku życia, zatrudnieni na uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk lub instytutach badawczych. Stypendia są nagrodą za osiągnięcia naukowo-badawcze, a warunkiem, jaki muszą spełnić kandydaci, jest kontynuowanie pracy naukowej przez okres finansowania.

W XI edycji konkursu na stypendia dla wybitnych młodych naukowców rozpatrzono 1137 wniosków. Stypendia przyznano 168 naukowcom. Laureaci będą otrzymywali na swoje badania 5 390 zł miesięcznie maksymalnie przez trzy lata.

Wśród nagrodzonych w konkursie znaleźli się następujący naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego:

dr Bartosz Kaczorowski z Wydziału Filozoficzno-Historycznego,

dr Michał Tomasz Wilk z Wydziału Prawa i Administracji,

dr Agnieszka Zdzisława Robaszkiewicz z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska,

dr Katarzyna Karolina Zajda z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego,

dr Jakub Niedbalski z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego,

dr Magdalena Anna Klauze z Wydziału Prawa i Administracji,

dr Marta Woźniak-Bobińska z Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy owocnych badań!

Z pełną listą stypendystów można zapoznać się: http://www.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2016_09/932c83...