Sukces absolwentów prawa

77 proc. młodych prawników z regionu łódzkiego zdało państwowy egzamin wstępny na aplikację adwokacką. Ministerstwo Sprawiedliwości podało, że to najlepszy wynik w kraju.

Egzaminy na aplikacje adwokackie odbyły się 30 września. Przyszli adwokaci z województwa łódzkiego okazali się najlepsi w kraju. W stolicy naszego regionu do testu zorganizowanego w budynku Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieście przystąpiło 96 osób.

Warto przypomnieć, że Wydział Prawa i Administracji UŁ w VI rankingu wydziałów prawa dziennika "Rzeczpospolitej" zajął 4 pozycję (w tym 2 miejsce w kategorii jakość kształcenia oraz 3 w dziedzinie współpracy z zagranicą).

Jak wypadły inne miasta? Najniższa zdawalność była w Bielsku-Białej (39,5 proc.), Częstochowie (40,5 proc.) oraz Białymstoku (43,4 proc.).

W skali całego kraju do egzaminów wstępnych przystąpiło 2 817 osób, a zdało 1 603. Stanowi to blisko 60%. W ubiegłym roku zdawalność nie prezentowała się na tak wysokim poziomie, ponieważ wynosiła 42,6 proc.

Kandydaci na aplikantów w czasie 150 minut rozwiązywali testy jednokrotnego wyboru, liczące po 150 pytań, zawierające po trzy propozycje odpowiedzi. Do uzyskania pozytywnego wyniku konieczne było udzielenie poprawnych odpowiedzi co najmniej na 100 pytań.

Redakcja: Centrum Promocji