Szlachetna Paczka od UŁ

Uniwersytet Łódzki zakupił i przekazał na ręce wolontariuszki dary w ramach tegorocznej edycji inicjatywy charytatywnej "Szlachetna Paczka". Wśród podarunków znalazła się żywność, środki czystości, kosmetyki, meble oraz upragnione prezenty, wskazane przez potrzebującą rodzinę.

Kolegium UŁ udzieliło wsparcia łódzkiej rodzinie, znajdującej się w bardzo trudnym położeniu. Pani Izabela jest prawną opiekunką dziewięcioletniej Nikoli - córki najlepszej przyjaciółki, która straciła prawa do opieki nad dzieckiem. Mimo własnych problemów zdrowotnych i trudnej sytuacji finansowej, samotnie wychowuje dziewczynkę. Pani Iza i Nikola funkcjonują w niedoposażonym mieszkaniu i nie zawsze wystarcza im funduszy na podstawowe wydatki.

- Historia tej rodziny bardzo nas poruszyła - przyznaje rektor UŁ prof. Antoni Różalski - Zdecydowaliśmy się wspomóc panią Izabelę, której altruizm zrobił na nas ogromne wrażenie. Mimo własnych problemów postanowiła wychowywać dziecko przyjaciółki i chcemy choć trochę wesprzeć ją w tej odważnej decyzji.

Władze UŁ zadbały o to, by wymienione przez wolontariuszkę produkty i przedmioty znalazły się w paczkach, które ten weekend trafiły do pani Izy i Nikoli. Wśród darów znalazła się długoterminowa żywność, słodkości, kosmetyki, detergenty, a także fotel i puf - niezbędne w wynajętym mieszkaniu, w którym brakuje mebli do siedzenia. Pracownicy Centrum Promocji UŁ dopilnowali również, by "Szlachetna Paczka" zwierała upragnione przez dziewczynkę prezenty na Gwiazdkę.

Do tegorocznej edycji inicjatywy przyłączyły się także inne jednostki funkcjonujące na UŁ. Dary dla potrzebujących rodzin zbierało m.in. Studenckie Koło Naukowe Kryminalistyków i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

"Szlachetną Paczkę" zorganizowano po raz pierwszy w 2001 r. Podczas zeszłorocznej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku ponad 11 tysięcy wolontariuszy odwiedziło już około 33 tysiące rodzin. Akcja ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju.

Redakcja: Centrum Promocji