Tadeusz Kotarbiński – profesor, rektor, poeta. Konkurs z okazji rocznicy urodzin pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego

31 marca to ważna data dla naszej uczelni, ponieważ tego dnia, dokładnie 131 lat temu urodził się profesor Tadeusz Kotarbiński, pierwszy rektor Uniwersytetu Łódzkiego. Aby uhonorować jego pamięć, UŁ organizuje konkurs, który przedstawi profesora z mniej znanej strony, a mianowicie jako… poetę.

Nie każdy wie o tym, że profesor Kotarbiński jest autorem tomików poetyckich, np. "Wesołe Smutki". Spośród nich wybrane zostało dziesięć utworów, które stanowią podstawę zadania konkursowego. Szanse na wygranie atrakcyjnych nagród w postaci m.in. czytników e-booków ma każdy, kto przetłumaczy 3 wiersze spośród 10 podanych, na jeden z wymienionych języków: angielski, francuski, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub hiszpański i prześle je do 30 kwietnia na adres: konkursul@uni.lodz.pl.

Do konkursu mogą przystąpić studenci, zarówno polscy jak i zagraniczni, ze wszystkich wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. Werdykt Jury, w którym zasiądą specjaliści UŁ w zakresie tłumaczenia na języki obce, zostanie ogłoszony w dniu 19 maja, a wyniki zostaną opublikowane na stronie głównej uczelni.

Pióra w dłoń i niech wygra najlepszy! Życzymy powodzenia!

Materiały do pobrania:

Wiersze z tomiku "Wesołe Smutki", T. Kotarbiński