5 października, 2018 r.

UŁ Dla Dzieci - startuje 9. edycja

Studenci UŁDD 7 października o godz. 11.00 w auli czerwonej Wydziału Prawa i Administracji (ul. Kopcińskiego 8/12) rozpoczną uroczyście rok akademicki 2018/19. Na początek wykład „Pomysł na wyjątkowy dom. Mieszkania które chodzą, pływają i latają”. W tym samym czasie ich opiekunowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach „Dzieci w świecie mediów. Co wiemy o pokoleniu trzech ekranów?”, które poprowadzi dr Katarzyna Walęcka-Matyja” z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ.

Jak Sherlock Holmes

Razem z nami dzieci odkrywają świat. Jak co roku wezmą one udział w zajęciach z różnych dziedzin nauki, kultury i sztuki. UŁDD cieszy się niezmiennie ogromnym zainteresowaniem.

Tym razem mali studenci skonstruują samodzielnie zabawkę optyczną, rozwiążą zagadkę kryminalną niczym Sherlock Holmes, wykonają doświadczenia w laboratorium chemicznym czy też poznają świat kultur Bliskiego Wschodu i Indii. Dowiedzą się także czy z każdej chmury pada deszcz i wezmą udział w symulacji rozprawy sądowej.

To tylko część tematów, które na wykładach i warsztatach przedstawią im nauczyciele akademiccy i Studenckie Koła Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego oraz Partnerzy UŁDD – Teatr PINOKIO w Łodzi, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Spotkania odbywać się będą w wybrane niedziele w budynkach Uniwersytetu Łódzkiego oraz u Partnerów UŁDD.

UŁD4

Wielki sukces UŁDD

Sukces poprzednich edycji przerósł oczekiwania organizatorów. W każdej edycji, w ponad 70 wydarzeniach, uczestniczyło około 500 małych studentów, a sam projekt został doceniony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które przyznało uczelni tytuł Miejsca Odkrywania Talentów.

Uniwersytet Łódzki dla Dzieci skierowany jest do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów. Program składa się z cyklu wykładów i warsztatów dla dzieci, wzorowanych na zajęciach akademickich. Podczas spotkań mali studenci UŁDD poszerzają wiedzę, rozwijają zainteresowania i pasje, ucząc się poprzez zabawę. Program obejmuje także serię wykładów skierowanych do rodziców, z zakresu wychowania i kształtowania postaw u najmłodszych.

Wszelkie informacje dotyczące projektu dostępne są na stronie dzieci.uni.lodz.pl.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat – wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/

Redakcja: Centrum Promocji UŁ

Poprzednia wiadomość Międzynarodowy weekend z UŁ