UŁ i PwC - początek współpracy

22 października zainaugurowana została współpraca Uniwersytetu Łódzkiego z firmą PwC - światowym gigantem doradztwa strategicznego. Celem współpracy jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego Uniwersytetu Łódzkiego oraz potencjału i pozycji PwC Polska. Wymiana wiedzy i doświadczenia umożliwi współtworzenie programów dydaktycznych, zajęć i warsztatów, a także organizowanie staży i zgłaszanie do opracowania problemów badawczych m.in. w ramach prac dyplomowych.

Praca magisterska pomoże rozwijać firmę

Obok tradycyjnych zadań uczelni, jakimi są kształcenie i badania naukowe, coraz częściej pojawia się także "trzecia misja" - współpraca z otoczeniem biznesowym. Relacje z przedsiębiorcami stają się integralną częścią rozwoju szkół wyższych. Pozwalają określić oczekiwania współczesnego pracodawcy, a tym samym zwiększyć atrakcyjność absolwentów na rynku pracy. Umowę ramową podpisał prof. zw. dr hab. Antoni Różalski, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Adam Krasoń, Prezes Zarządu PwC Polska.

Współpraca ze światowym gigantem

Jako wiodąca globalna organizacja PwC świadczy profesjonalne usługi doradcze. Korzystając z wiedzy i kwalifikacji ponad 236 tysięcy pracowników w 158 krajach, dostarcza usługi w zakresie doradztwa biznesowego, doradztwa podatkowego i prawnego oraz audytu. Oferta PwC jest kierowana do firm działających we wszystkich sektorach gospodarki - zarówno do największych koncernów, jak i lokalnych przedsiębiorstw rodzinnych. W Polsce PwC posiada 8 biur regionalnych - w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Rzeszowie, a także Financial Crime Unite w Gdańsku oraz dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu. Spółki PwC w Polsce zatrudniają ponad 4 500 osób.

Adam Krasoń - Prezes Zarządu PwC Polska jest wybitnym wychowankiem Uniwerystetu Łódzkiego uhonorowanym tytułem "Absolwent VIP". W roku 2014 objął stanowisko prezesa PwC w Polsce. Wcześniej był liderem działu assurance (audyt oraz doradztwo finansowo-księgowe), a przez 3 lata odpowiadał za usługi nie audytowe w ramach assurance dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.W przeszłości kierował też zespołem ds. sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki w PwC Polska. Z PwC związany jest od początku swojej drogi zawodowej - w firmie przeszedł pełną ścieżkę kariery, dwa lata pracując w jej amerykańskim oddziale. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim.

Po uroczystym podpisaniu umowy Prezes PwC wygłosił wykład pt. #FutureIsNow. Jak nadążyć za rzeczywistością? Spotkanie odbyło się w ramach tradycyjnych wykładów eksperckich wybitnych wychowanków UŁ, realizowanych w ramach Programu Absolwent VIP.

Wykładu można posłuchać na uniwersyteckim Soundcloudzie: https://soundcloud.com/uniwersytetlodzki/futureisn...

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce. Jej misją jest kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki i nauk ścisłych. Współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki. Uniwersytet Łódzki jest uczelnią otwartą na świat - wciąż rośnie liczba studiujących tutaj obcokrajowców, a polscy studenci poznają Europę, Azję, czy wyjeżdżają za Ocean. Uniwersytet jest częścią Łodzi, działa wspólnie z łodzianami i dla łodzian, angażując się w wiele projektów społeczno-kulturalnych.

Zobacz nasze projekty naukowe na https://www.facebook.com/groups/dobranauka/

Zapraszamy na stronę Biura Prasowego UŁ: https://biuroprasowe-uni-lodz.prowly.com/