UŁ komentuje: Brytyjski system edukacji

Dzieci prezesów międzynarodowych korporacji, menedżerów, żołnierzy. Obcokrajowcy, ale coraz częściej również Polacy, którzy wybierają dla swoich dzieci drogę do matury międzynarodowej. 26 narodowości codziennie spotyka się w jednym budynku. British International School of the University of Łódź, która istnieje już 5 lat, jest wyjątkowym miejscem na mapie Łodzi. Brytyjski system edukacji stawia na samodzielność i zaangażowanie uczniów w realizowane projekty.

Do Łodzi przybywa coraz więcej ex-patów (osób mieszkających poza własnym krajem - przyp. red.), dla których dobra szkoła międzynarodowa jest podstawowym warunkiem decydującym o przeprowadzeniu się do danego miasta. BISUL prowadzi natomiast wszystkie etapy edukacji od przedszkola do matury Brytyjskiej.

Szkoła cieszy się dobrą renomą i jest przyjaznym miejscem dla dzieci i młodzieży. Jako ważna instytucja dla Łodzi i regionu cieszy się wsparciem władz miasta oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Największą popularnością cieszy się oddział przedszkolny i szkoła podstawowa, jednak również w szkole średniej przybywa coraz więcej uczniów. Coraz częściej o zapisy pytają Polacy. Wzrasta również zainteresowanie podchodzeniem do brytyjskiej matury przez uczniów innych szkół łódzkich. Wśród nauczycieli są obywatele Wielkiej Brytanii, USA i Kanady.

W roku 2013 szkoła liczyła 44 uczniów, obecnie uczy się tu 104. We wrześniu szkoła pobije kolejny rekord w zakresie wzrostu liczby uczniów, a już teraz wiadomo, że w ciągu kolejnych 2 lat przybędzie około 20 - 25 dzieci stacjonujących w Polsce pracowników i żołnierzy Amerykańskich Sił Zbrojnych.

Szybki rozwój placówki sprawił, że obecna siedziba jest niewystarczająca. Od dwóch lat szkoła szuka odpowiedniego miejsca które umożliwiłoby dynamiczny rozwój oraz zapewnienie młodzieży bezpieczeństwa. Jak dotąd bezskutecznie. Uniwersytet Łódzki, fundator szkoły oraz zarząd BISUL starają się znaleźć środki na wybudowanie budynku spełniającego wymogi dla tego typu szkoły. Łódź staje się po prostu coraz bardziej międzynarodowa i wymaga coraz większych inwestycji pod tym kątem...

Zapraszamy na uroczystość zakończenia roku szkolnego BISUL: 29 czerwca (piątek) o godzinie 10:00 (ul. Jana Matejki 34A).