UŁ komentuje: Czterolistna koniczyna sukcesem firmy

Jak sprawić, żeby firma osiągnęła sukces? Najlepiej mieć czterolistną koniczynę. Ale nie chodzi o roślinę, a o specjalny model działania, który opracowali naukowcy z Wydziału Zarządzania. Skoro sprawdziło się w Microsofcie, Apple czy Alibabie, to czemu nie gdzie indziej?

Sukces rynkowy jest kategorią subiektywną, jednak pewne uwarunkowania mają na niego bezpośredni wpływ (np. czas, etap rozwoju, sytuacja rynkowa). Dla niektórych najbardziej kluczowa będzie baza klientów, dla innych natomiast aspekt finansowy. Można jednak przyjąć, iż sukces organizacji to zdolność firmy do rozwoju i funkcjonowania w długim okresie, przy jednoczesnym realizowaniu założonych celów.

Prof. Robert Kozielski w materiale próbuje odpowiedzieć na pytania - co decyduje o sukcesie organizacji? Jakie kompetencje firmy są niezbędne?

Zdolność odkrywania możliwości biznesowych, odpowiedni model i koncept biznesowy, sprawność operacyjna, silny lider i właściwa kultura organizacyjna - tak brzmi przepis na sukces według naukowców z Wydziału Zarządzania. Model czterolistnej koniczyny może być z powodzeniem wdrożony w każde przedsiębiorstwo.

Więcej na temat modeli zarządzania firmą i biznesem dowiedzą się Ci, którzy wybiorą studia MBA na Uniwersytecie Łódzkim - rekrutacja wciąż trwa. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to październik 2017. Specjalne spotkanie informacyjne dla zainteresowanych 11 września o godzinie 17:30, na Wydziale Zarządzania UŁ, przy ulicy Matejki 22/26 (sala 111).

Więcej na stronie www.pam.uni.lodz.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi komentarzami ekspertów Uniwersytetu Łódzkiego na kanale naszej uczelni na portalu Youtube.com.

Redakcja: Centrum Promocji