22 sierpnia, 2017 r.

UŁ komentuje: Łódzki Detal

Źródło: Łódzki Detal

Łódzki Detal to okazja do odbezpieczenia patriotyzmu lokalnego – tak o sobie piszą „Detaliści” na swoim oficjalnym fp. Inicjatywa ta zachęca do poznania uroków Łodzi i docenienia jej walorów architektonicznych. O Łódzkim Detalu w materiale opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski.

Jak zdefiniować Łódzki detal? Najogólniej – to potrzeba bycia uważnym i doceniania szczegółów, która prowadzi nas wprost do stwierdzenia „Łódź jest piękna!”.

Uściślając jednak – Łódzki detal to po prostu marka turystyczna. W ramach niej możemy obcować z wycieczkami, warsztatami oraz wszelkiego rodzaju pamiątkami. Detal to również animacje, akcje turystyczne.

Łódzki Detal stworzyła Maria Nowakowska, w stałej współpracy z Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Scale Model Warehouse. To ona odpowiada za Przewodnik po Łódzkim Detalu. Kolejnym jej pomysłem był Obóz Inwentaryzacyjny, przy tworzeniu którego pomagała Katedra Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, a dokładnie prof. Piotr Gryglewski i dr Błażej Ciarkowski.

O tym jak przebiegał Obóz Inwentaryzacyjny? Jak przygotowywano uczestników do opisu architektury, detali, ornamentów? - opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi komentarzami ekspertów Uniwersytetu Łódzkiego na kanale naszej uczelni na portalu Youtube.com.

Więcej na temat akcji na profilu https://www.facebook.com/lodzkidetal/.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Bibliotekoznawcy na IFLA 2017