UŁ komentuje: Łódzki Detal

Łódzki Detal to okazja do odbezpieczenia patriotyzmu lokalnego - tak o sobie piszą "Detaliści" na swoim oficjalnym fp. Inicjatywa ta zachęca do poznania uroków Łodzi i docenienia jej walorów architektonicznych. O Łódzkim Detalu w materiale opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski.

Jak zdefiniować Łódzki detal? Najogólniej - to potrzeba bycia uważnym i doceniania szczegółów, która prowadzi nas wprost do stwierdzenia "Łódź jest piękna!".

Uściślając jednak - Łódzki detal to po prostu marka turystyczna. W ramach niej możemy obcować z wycieczkami, warsztatami oraz wszelkiego rodzaju pamiątkami. Detal to również animacje, akcje turystyczne.

Łódzki Detal stworzyła Maria Nowakowska, w stałej współpracy z Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju REGIO i Scale Model Warehouse. To ona odpowiada za Przewodnik po Łódzkim Detalu. Kolejnym jej pomysłem był Obóz Inwentaryzacyjny, przy tworzeniu którego pomagała Katedra Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, a dokładnie prof. Piotr Gryglewski i dr Błażej Ciarkowski.

O tym jak przebiegał Obóz Inwentaryzacyjny? Jak przygotowywano uczestników do opisu architektury, detali, ornamentów? - opowiada dr inż. Błażej Ciarkowski.

kanale naszej uczelni na portalu Youtube.com.

Więcej na temat akcji na profilu www.facebook.com/lodzkidetal/.

Redakcja: Centrum Promocji