UŁ ma już blisko 200 Absolwentów VIP

W Pałacu Biedermanna po raz kolejny zebrali się absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zrobili błyskotliwe kariery w wielu dziedzinach gospodarki, kultury , sportu i nauki. Gala Absolwent VIP to już tradycja, do której dołączają kolejne osobowości.

Tematem przewodnim Gali była Gospodarka 4.0 - sztuczna inteligencja, autonomiczne samochody, superszybki internet w sieciach 5G, uczące się systemy komputerowe. W panelu dyskusyjnym towarzyszącym dorocznemu spotkaniu Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Łódzkiego z wybitnymi wychowankami Uczelni udział wzięli Adam Krasoń - Prezes Zarządu PwC Polska, dr Aleksandra Przegalińska-Skierkowska - Akademia Leona Koźminskiego w Warszawie (MIT), Marcin Malinowski - ‎Head of Global Partnerships Google Polska oraz Konrad Pokutycki - Prezes Zarządu BSH Polska.

- Dziś, zanim przeprowadzi się kosztowne badania, najpierw programuje się ich symulacje komputerowe. To zupełnie inna rzeczywistość badawcza. Widzę tutaj dużą rolę dla sztucznej inteligencji w podpowiadaniu naukowcom rozwiązań - mówił Rektor Antoni Różalski.

- AI będą zmieniać dla nas małe kawałki rzeczywistości. Przede wszystkim będą jednak poszerzać wiedzę z wybranych działów nauki, mając do dyspozycji wszystkie światowe dane na wybrany temat - opowiadał Marcin Malinowski.

- Z czasem sztuczna inteligencja zacznie reagować sama np. na awarie linii produkcyjnych zaprzestając zamawiania kolejnych surowców, by uniknąć niepotrzebnego gromadzenia zapasów - przewidywał Adam Krasoń.

Podczas Gali wręczono kolejne Jabłka VIP - symbole autorskiego programu Uniwersytetu Łódzkiego. Odebrali je Krzysztof Burnos (Prezes Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego), prof. Jarosław Dziadek (Dyrektor Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk, absolwent Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska), Jacek Furman (Prezes Zarządu Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o. o., Absolwent Wydziału Zarządzania), Ewa Pilawska (Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi, absolwentka Wydziału Filologicznego), Joanna Rzeźniczak Prezes Zarządu BSS S.A., absolwentka kierunku: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, absolwentka Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego), prof. Antonina Śniadecka-Kotarska (Ambasador RP w Peru, Boliwii i Ekwadorze, absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego), Piotr Walczak (Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego) i Robert Żelewski (Członek Zarządu, Dyrektor HR McCormick & Company, Absolwent Wydziału Nauk o Wychowaniu).

Zaszczytne grono wybitnych wychowanków Naszej Uczelni, którzy wyróżnieni zostali tytułem "Absolwent VIP" liczy już blisko 200 osób. Uroczysta gala z udziałem JM Rektora odbyła się po raz trzeci. Program Absolwent VIP stanowić ma istotny element wzmacniania relacji Uniwersytetu z absolwentami, ale także integracji wychowanków UŁ.

Redakcja: Centrum Promocji