22 maja, 2018 r.

UŁ w rankingu THE New Europe

Nasza uczelnia znalazła się w nowym zestawieniu twórców ogólnoświatowego rankingu Times Higher Education, które obejmuje uczelnie z krajów, które weszły do Unii Europejskiej po 2004 roku.

Na miejscu pierwszym został sklasyfikowany estoński Uniwersytet w Tartu (University of Tartu). Drugie i trzecie miejsce przypadły uczelniom z Cypru - odpowiednio Politechnice Cypryjskiej (Cyprus University of Technology) i Uniwersytetowi Cypryjskiemu (University of Cyprus).

Wśród uczelni z Polski poza UŁ znalazły się Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Gdański oraz Politechnika Łódzka.

Przy tworzeniu rankingu Times Hinger Education New Europe, jak w przypadku cenionego rankingu THE World University Rankings, brano pod uwagę m.in. takie obszary jak działalność dydaktyczna i badawcza, umiędzynarodowienie uczelni, a także liczbę cytowań prac naukowych.

W zestawieniu ujęto ogółem 53 uczelnie, w tym najwięcej Czech (13 uczelni), Polski (12 uczelni), Węgier (7 uczelni) oraz Rumunii (5 uczelni).

Materiał źródłowy -> https://www.timeshighereducation.com/news/best-uni…

Jako pierwsza o rankingu napisała Gazeta Wyborcza.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Kursy w ramach Szkoły Giełdowej