Uniwersytet Łódzki jedną z "kuźni prezesów"

W najnowszym rankingu "Rzeczpospolitej" Uniwersytet Łódzki po raz kolejny znalazł się wśród kilkunastu uczelni z najwyższym odsetkiem absolwentów kierujących dużymi polskimi firmami. Według najnowszych danych 2,67 procent osób z dyplomem największej łódzkiej uczelni wyższej zasiada obecnie w fotelach prezesów.

Uniwersytet Łódzki uplasował się na miejscu 12. wśród wszystkich uwzględnionych szkół wyższych i na 4. wśród Uniwersytetów.

Prof. Antoni Różalski, Rektor UŁ uważa, że potwierdza to opinię, iż dobrze przygotowaliśmy absolwentów do podejmowania trudnych wyzwań. Są konkurencyjni, kreatywni, innowacyjni z szeroką wiedzą nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną. Są wśród nich osoby dobrze przygotowane do pełnienia odpowiedzialnych funkcji kierowniczych w polskich firmach.

W tegorocznym rankingu "Rzeczpospolitej" przodują dwie uczelnie ze stolicy -Politechnika i SGH. Stawkę zamyka Uniwersytet Jagielloński. Oprócz tego najwięcej aktualnych prezesów wykształciły uczelnie z Poznania, Wrocławia i Śląska. W tym zestawieniu nie zabrakło również Politechniki Łódzkiej.