22 marca, 2017 r.

Uniwersytet Łódzki kolorowo i międzynarodowo obchodzi pierwsze dni wiosny

fot. UŁ

W dniach 21-24 marca trwają w Łodzi tegoroczne obchody Kolorowej Tolerancji, pod hasłem „Wielokulturowa-kolorowa”. 21 marca Centrum Dialogu im. Marka Edelmana wraz z organizacją KobieTy zainicjowali marsz Hugs with Flags.

32769669763_f35df31e83_z

Wielobarwny, radosny pochód przeszedł ulicą Piotrkowską. Uczestniczyli w nim zagraniczni studenci Uniwersytetu Łódzkiego, niosąc flagi swoich państw. Marsz kilkuset osób (uczniów szkół łódzkich, studentów, mieszkańców Łodzi a nawet przedszkolaków) przeszedł z Placu Wolności do Pasażu Shillera, gdzie wszyscy odtańczyli flash mobe przy rytmach dynamicznej muzyki.

32769676173_4b84374ced_z

Ideą Kolorowej Tolerancji jest nawiązanie do najlepszych – wielokulturowych tradycji naszego miasta, szerzenie otwartości i szacunku dla innych kultur, wyznań, poglądów, czy koloru skóry.

Częścią projektu jest również wystawa Uniwersytetu Łódzkiego – University-Diversity, prezentująca sylwetki wybranych studentów zagranicznych naszej uczelni. Wystawa, którą do tej pory można było oglądać w Manufakturze, jest wyeksponowana do końca kwietnia, w budynku Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, przed dużą salą obrad miejskich.

Ponadto, w dniu 22 marca, o godz. 19:15 o swoim rodzinnym kraju, Omanie, opowie nasza studentka Sumayi-AI-Weheibi. Zapraszamy do Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, na ul. Wojska Polskiego 83.

W tym samym miejscu, w dniu 23 marca, o godz. 16:30, wykład w języku angielskim p.t. „Media, mowa nienawiści i strach przed Innymi: Jak (nie) działać słowami” poprowadzą naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego, dr Monika Kopytowska i dr Julita Woźniak.

Serdecznie zapraszamy!

Poprzednia wiadomość Nasi studenci ponownie najlepsi w Polsce!
Następna wiadomość Bezpłatne szkolenie dla studentów