15 czerwca, 2016 r.

Uniwersytet Łódzki wśród 100 najlepszych w rankingu QS University Rankings

Miło nam poinformować, że Uniwersytet Łódzki znalazł się na 7. miejscu wśród polskich uczelni w pierwszej setce uniwersytetów ocenianych w rankingu QS University Rankings: Emerging Europe and Central Asia (EECA), obejmującym rynki wschodzące Europy oraz Azji Centralnej.

Ranking dotyczący krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Centralnej Azji opublikowano po raz pierwszy w 2014 roku, aby wyróżnić 200 najlepszych uczelni z tego regionu. W metodologii tworzenia raportu brane są pod uwagę m.in. takie wskaźniki jak liczba cytowań prac naukowych, liczba studentów zagranicznych i umiędzynarodowienie uczelni czy kadra naukowa z tytułem doktora habilitowanego. W tym roku Uniwersytet Łódzki zanotował znaczący awans - o 14 pozycji.

Wśród polskich uniwersytetów, które zakwalifikowały się do 100 najlepiej ocenionych znalazły się również: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Wrocławski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Ze szczegółowymi wynikami rankingu można zapoznać się na stronie:

Poprzednia wiadomość „Gottland” i „Śmierć w La Fenice”. Spotkania z literaturą
Następna wiadomość Nowy kierunek studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania