Uniwersytet Łódzki wśród najlepszych

Uniwersytet Łódzki trafił do prestiżowego rankingu QS World University Ranking, który obejmuje tysiąc najlepszych uczelni z około 60 krajów świata. Oprócz naszej uczelni, w zestawieniu znalazło się też 8 innych uniwersytetów z Polski.

QS World University Ranking przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Jest on jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok: Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multirank. W tym roku znalazło się w nim 959 uczelni.

Zestawienie zostało opracowane przez U.S. News na podstawie wyników ankiety reputacyjnej przeprowadzonej przez Clarivate Analytics oraz dodatkowych danych, głównie bibliometrycznych. Łącznie pod uwagę wzięto 12 wskaźników, w tym: reputację w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczbę cytowań oraz liczbę studentów i pracowników z zagranicy. Każdego roku firma Quacquarelli Symmonds publikuje trzy osobne zestawienia, oceniające: całokształt działalności uczelni, dziedziny naukowe oraz kierunki studiów.

Wyniki tegorocznego zestawienia są dostępne na stronie QS World University Ranking.

Redakcja: Centrum Promocji