31 października, 2017 r.

Uniwersytet Łódzki z premią za jakość naukową

fot. Pixabay

Uniwersytet Łódzki dostanie dodatkowe pieniądze z budżetu państwa. To nagroda za poprawę poziomu naukowego. Kwota zostanie podzielona między 13 polskich szkół wyższych, które zrobiły największe postępy w rozwoju badań.

Decyzję o przyznaniu premii ogłosił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Pieniądze przyznał wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

– Premier Morawiecki zdecydował się jeszcze w tegorocznym budżecie znaleźć dodatkową kwotę blisko 100 mln złotych, które zostaną rozdzielone pomiędzy grupy uczelni, które jeżeli chodzi o poprzedni algorytm finansowy, ten dotyczący liczby studentów, straciły, ale równocześnie zdecydowanie poprawiły wyniki badań naukowych – mówił minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Uniwersytet Łódzki, według najnowszej oceny Komisji Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN), poprawił swój poziom kształcenia w ciągu ostatnich 4 lat. Na 12 wydziałów 8 otrzymało najwyższą ocenę – A, 4 pozostałe wydziały otrzymały ocenę B.

– To sposób, by docenić i dowartościować te uczelnie, które stawiają na wysoki poziom badań naukowych, a w przypadku uczelni technicznych – także na wdrożenia przemysłowe bądź gospodarcze – podkreślił wicepremier Gowin.

Więcej o najnowszych wynikach ewaluacji KEJN w naszym wcześniejszym artykule.

Informacja MNiSW o przyznaniu premii tutaj.

O premii dla UŁ napisała również Gazeta Wyborcza Łódź.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Korowody świętych czyli Zaduszki kontra Halloween