22 września, 2017 r.

Uniwersytet Łódzki z sesją plenarną na EFG Łódzkie 2017

fot. Pixabay

Finanse 3.0. Sektor bankowy wobec wyzwań ery fintech - to tytuł panelu dyskusyjnego, który przygotował Uniwersytet Łódzki na zbliżające się Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017. O przyszłości finansów będą mówić znani eksperci, absolwenci UŁ.

W dniach 16-17 października już po raz dziesiąty Łódź stanie się gospodarczą stolicą Polski.

W tych dniach odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2017. Uniwersytet Łódzki został Partnerem jubileuszowej edycji tego wydarzenia, organizowanego przez Województwo Łódzkie we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest szeroko pojęta „internacjonalizacja”.

O wyzwaniach ery fintech i przyszłości sektora bankowego podczas sesji plenarnej wieńczącej całe Forum dyskutować będą wybitni absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, eksperci w dziedzinie finansów i nowoczesnej bankowości. Globalna rewolucja cyfrowa wywiera coraz większy wpływ na banki. Wiele z nich jest zaawansowanych technologicznie (niektóre polskie banki są nawet liderami w tym zakresie – laureatami światowych konkursów innowacyjności). Z reguły jednak banki nie patrzą na postęp technologii integralnie, systemowo, tworząc raczej pewne enklawy dla różnych działów usług. Firmy fintech mają w tym zakresie przewagę nad bankami, zwłaszcza w dziedzinach nie w pełni poddanych regulacji, opartych na otwartych standardach. W pewnej mierze pozwala to przezwyciężyć tendencję do tworzenia zamkniętych „ekosystemów”, wiążących klienta z jedną tylko platformą usługową. Firmy fintech potrafią elastycznie, szybko i zwinnie przechwytywać wartość z nowych technologii i przekształcać je w nowe usługi, których życzą sobie ich klienci.

Wśród prelegentów sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego m.in. Jarosław Kroc – Prezes Zarządu Accenture Polska, prof. Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PwC, prof. Monika Marcinkowska – Dyrektor Instytutu Finansów UŁ oraz Cezary Kocik – Wiceprezes Zarządu mBank S.A. Dyskusję poprowadzi Robert Stanilewicz- dziennikarz ekonomiczny.

Organizowane w Łodzi Europejskie Forum Gospodarcze stało się tradycyjnym już miejscem wymiany doświadczeń właścicieli małych, średnich i dużych przedsiębiorstw działających na rodzimym rynku. Jest wydarzeniem, które promuje innowacje w biznesie oraz integruje środowiska biznesowe, naukowe i samorządowe. Atmosfera Europejskiego Forum Gospodarczego to kilkadziesiąt spotkań i dyskusji, sesje plenarne, panele dyskusyjne, salony branżowe, ponad 2200 uczestników, wiele spotkań biznesowych typu B2B i niezliczona ilość nawiązanych rozmów o współpracy.

W ramach partnerstwa w Europejskim Forum Gospodarczym Łódzkie 2017, Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego będzie miało dwie sesje w ramach panelu poświęconego edukacji menedżerskiej.

Sesja I: Przywództwo i kluczowe kompetencje w epoce IV rewolucji przemysłowej – nowa rola edukacji menedżerskiej. 17 października 2017. godz. 10:00-11:30, Hotel Vienna House Andel’s Łódź. Panel edukacji menadżerskiej.

Prelegenci:

• Prof. dr hab. Tomasz Czapla – Dziekan Wydziału Zarządzania
  • Michał Frąk – dziennikarz, moderator Sesji I
  • Dr Jacek Mrozik – Dziekan College of Business, Minot State University, USA
  • Paulina Rutkowska – Dyrektor HR Grupy mBank
  • Dr Henryk Siodmok – Prezes Zarządu Grupy Atlas
  • Waldemar Olbryk – Członek Zarządu Echo Investment S.A.
  • Prof. dr hab. Witold Orłowski - główny doradca ekonomiczny PwC Polska

Sesja II: Polski „American Dream” 2.0 – konkurowanie w epoce cyfrowej czyli rzecz o tym jak zdobywać „nie-dziki” Zachód, 17 października 2017. godz. 12:00-13:30, Hotel Vienna House Andel’s Łódź. Panel edukacji menadżerskiej.

Prelegenci:

• Michał Barański – Prezes Zarządu VOX Detal S.A.
  • Dorota Dąbrowski - Dyrektor Zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham).
  • Jacek Grudzień – dziennikarz, moderator Sesji II
  • Sławomir Lachowski – twórca mBanku
  • Gedeon Werner - Prezes Aquarius Management

Podczas Sesji I odbędzie się także uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 20 lat istnienia PAM Center. Okrągła rocznica działalności, to okazja do spotkania, podsumowania dotychczasowych osiągnięć i refleksji na temat przyszłości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w sesji plenarnej pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego i całym wydarzeniu. Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.

Pełny program Forum oraz rejestracja na www.forum.lodzkie.pl.

Poprzednia wiadomość Głosujmy na projekt L0090 dla dobra łódzkich dzieci
Następna wiadomość 19 Explorers Festival