20 kwietnia, 2018 r.

VIII Drzwi Otwarte Łodzi Akademickiej

fot. pixabay

W wydarzeniu już po raz kolejny udział weźmie Uniwersytet Łódzki. 25 kwietnia br. na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym i Wydziale Zarządzania UŁ będziemy gościć 180 uczniów z liceów z woj. łódzkiego. Tegoroczna edycja Drzwi Otwartych jest już VIII odsłoną wydarzenia.

Przedsięwzięcie to realizowane jest w ramach projektu Łódź Akademicka organizowanego przez Miasto Łódź, Stowarzyszenie Inicjatyw Studenckich oraz trzy największe łódzkie uczelnie: Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką i Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Drzwi Otwarte to przede wszystkim promocja miasta, łódzkich uczelni i ich oferty edukacyjnej. Zachęcenie młodych ludzi z regionu do studiowania właśnie w Łodzi stanowi cel nadrzędny.

W tym roku w Łodzi będziemy mieli przyjemność gościć 500 licealistów z 5 miast województwa łódzkiego: Bełchatowa, Sieradza, Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

Część oficjalna rozpocznie się o godz. 9.30 w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej. Licealistów przywitają Prezydent Miasta Hanna Zdanowska oraz rektorzy uczelni wyższych.

Następną atrakcją będzie konkurs wiedzy. Nasi goście będą musieli stawić czoła pytaniom z zakresu pracy w Łodzi (firmy, wynagrodzenia), jak i odpowiedzieć na te dotyczące łódzkich uczelni.

Dalszy ciąg obchodów będzie kontynuowany na poszczególnych wydziałach.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Dzień z NAWA na Uniwersytecie Łódzkim