3 marca, 2017 r.

Wielki sukces absolwentów WPiA

fot. UŁ

I miejsce w Polsce pod względem uzyskanych wyników z egzaminu na aplikację ogólną oraz II miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne zajęli absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego z Wydziału Prawa i Administracji.

UŁ trzyma poziom, ponieważ w zeszłym roku również uzyskaliśmy podobnie wysokie wyniki. Absolwentom oraz ich Profesorom należą się ogromne gratulacje za trud i wysiłek, jaki włożyli w przygotowania do jednego z najważniejszych egzaminów w ich karierze zawodowej.

Konkurs na aplikację ogólną organizowany jest przez Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury od 2009 roku, natomiast analizę wyników egzaminu na aplikacje korporacyjne Ministerstwo Sprawiedliwości dokonuje od 2008 roku. W raporcie przedstawionym na IX konferencji Ministerstwa z Dziekanami Wydziałów Prawa dowiadujemy się jakim zainteresowaniem cieszyły się w tym roku poszczególne aplikacje wśród absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego:

· 47 osób – aplikacja adwokacka,

· 87 osób – aplikacja radcowska,

· 12 osób – aplikacja notarialna,

· 1 osoba – aplikacja komornicza,

· 98 osób – aplikacja ogólna.

Zainteresowanych szczegółową analizą wyników, zapraszamy na stronę Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wszystkim absolwentom życzymy dalszych sukcesów!

Poprzednia wiadomość Konkurs Wojewody Łódzkiego
Następna wiadomość Nowy budynek dla humanistów UŁ