Wizyta prof. Rity Carrilho

W dniu 16 stycznia 2018 (wtorek) w godzinach 10:00-12:00 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska (ul. Banacha 1/3), w Auli B9 Profesor Ana Rita de Sousa Aguiar Carrilho z University Beira Interior, Covilhã w Portugalii zaprezentuje możliwości rozwoju kariery naukowej i współpracy naukowo-badawczej dla studentów studiów I⁰ II ⁰ i III⁰ oraz pracowników naukowo-dydaktycznych na tamtejszym Uniwersytecie.

Na Wydziale Nauk University Beira Interior prowadzone są badania z dziedziny Fizyki, Matematyki i Chemii, natomiast Wydział Inżynierii oferuje m.in. Studia Informatyczne.

Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych prowadzi badania w dziedzinach Zarządzania i Ekonomii, Psychologii, Edukacji i Socjologii, a także w zakresie Wychowania Sportowego.

Wydział Sztuki i Literatury, zajmuje się dziedzinami nauk humanistycznych w zakresie Językoznawstwa i Kultury: Portugalskiej, Angielskiej i Hiszpańskiej oraz Filozofii i Sztuki Współczesnej. Ponadto na wydziale tym prowadzone są badania w dziedzinach takich, jak: Komunikacja, Dziennikarstwo, Reklama oraz Stosunki Międzynarodowe.

Profesor Ana Rita Carrilho jest filologiem. W swoim laboratorium językowym oferuje bezpłatne kursy języka angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i niemieckiego, jak również zapewnia nauczanie języka portugalskiego dla obcokrajowców, w tym studentów i nauczycieli w ramach wymiany programu Erasmus.

W przyszłym tygodniu prof. Carrilho poprowadzi również wykłady i ćwiczenia z następujących tematów:

A - Language for Specific Purposes - Lab equipment

B - Language for Specific Purposes - Chemistry of water

C - Language for Specific Purposes - Hydrologic Cycle

D - Why Learn Portuguese? - First steps

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 426354440 lub mailowy: maria.brzozowska@biol.uni.lodz.pl.