24 sierpnia, 2017 r.

Wkrótce Festiwal Kamera Akcja

Źródło: UŁ

Ósma edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA, którego Uniwersytet Łódzki jest partnerem, odbędzie się od 19 do 22 października. W programie prezentacje ponad 50 filmów, panele dyskusyjne, warsztaty i spotkania z twórcami. Organizatorzy festiwalu i Krzysztof Piątkowski, Wiceprezydent Miasta Łodzi przedstawili na briefingu prasowym pierwsze informacje na temat tegorocznego programu imprezy.

W tym roku widzowie zostaną zaproszeni do filmowego świata jednego z najbardziej rozchwytywanych reżyserów w Hollywood – Denisa Villeneuve’a. Ten utalentowany kanadyjski twórca zdobywa najważniejsze filmowe nagrody i zyskuje uznanie wśród krytyków na całym świecie. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną jego filmy „Maelstroem”, „32 sierpień na ziemi”, „Politechnika”. Gratką dla uczestników festiwalu ma być pokaz jego „Pogorzeliska” – filmu nominowanego do Oscara.

Tegoroczne panele dyskusyjne będą poświęcone między innymi YouTuberom filmowym i prepromocji w produkcji filmowej.

Gościem Kamera Akcja będzie reżyser Piotr Stasik, który za swój dokument kreacyjny „21 x Nowy Jork” został nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Centrum Festiwalowe będzie się mieścić w Łódzkim Domu Kultury przy ul. Traugutta 18, a festiwalowe projekcie odbywać się będą w Kinie Szkoły Filmowej przy ul. Targowej 61/63.

Można już nabywać festiwalowe karnety w cenie 50 i 25 zł.

Więcej o wydarzeniu: www.kameraakcja.com.pl

Redakcja: Centrum Promocji