Wykład gościnny dr Magdaleny Grothe pt. „The analysis of risks to EU financial stability and macroprudential policy response”

30 października 2018 r. od godz. 11:30, w sali D208 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, wszystkie zainteresowane osoby mogą wysłuchać wykładu gościnnego dr Magdaleny Grothe, pt. "The analysis of risks to EU financial stability and macroprudential policy response".

Dr Magdalena Grothe od 2005 r. pracuje jako Principal Financial Stability Expert w Europejskim Banku Centralnym (Secretariat to the European Systemic Risk Board). Posiada doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania ryzykiem finansowym, polityki monetarnej, rynków kapitałowych. Jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku International Economics, a także Uniwersytetu w Kolonii (Niemcy) na kierunkach: Ekonomia (studia magisterskie) oraz Finanse (studia doktorskie). W 2018 r. dołączyła do Zespołu Ekspertów Narodowego Centrum Nauki.

Od 2013 r. wygłasza wykłady gościnne na polskich uniwersytetach. Temat proponowanego wykładu ściśle wiąże się z zawodowymi i naukowymi zainteresowaniami dr Magdaleny Gothe, takimi jak: ekonomia finansowa, ekonomia międzynarodowa i ekonomia monetarna.

Wykład zostanie wygłoszony w języku angielskim. Przewidziano czas na pytania i dyskusję. Zachęcamy do aktywnego udziału w tym wydarzeniu.