21 czerwca, 2017 r.

Wykład Janusza Reitera

fot. UŁ

W ramach projektu Absolwent VIP, Uniwersytet Łódzki odwiedził były ambasador Polski w RFN i USA Janusz Reiter, który w Pałacu Biedermanna wygłosił wykład „Polska-Niemcy-Europa”. Wykład był kolejnym z przedsięwzięć, które mają na celu nawiązanie współpracy Uniwersytetu Łódzkiego ze znanymi osobistościami ze świata nauki, sztuki, polityki i biznesu.

Janusz Reiter był ambasadorem Polski w Republice Federalnej Niemiec w latach 1990-1995. Był aktywnie zaangażowany w proces przebudowy stosunków polsko-niemieckich. W 1996 roku założył Centrum Stosunków Międzynarodowych, niezależny think tank poświęcony polityce zagranicznej i bezpieczeństwu. W 2005 roku został ambasadorem Polski w USA, a w 2008 roku specjalnym wysłannikiem do spraw zmian klimatu i w tej roli uczestniczył w przygotowaniach do konferencji klimatycznych w Poznaniu i Kopenhadze.

Obecnie jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Solaris Bus & Coach S.A. Jest autorem i współautorem wielu publikacji książkowych i prasowych. Publikował m.in. we "Frankfurter Allgemeine Zeitung", "Weltwoche", "Washington Post", "Wall Street Journal", "Die Zeit", a także w polskiej prasie. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Wielki Krzyż Zasługi z Gwiazdą i Wstęgą Republiki Federalnej Niemiec, nagrodę Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, honorowy tytuł College of the Atlantic w USA.

Redakcja: Centrum Promocji

Poprzednia wiadomość Meet Biotech – Boost Biotech #29
Następna wiadomość USOS w telefonie i tablecie