Wykład prof. Nathana Wachtela: „The Contemporary Marrons of Northern Brazil" na WSMiP UŁ

Katedra Studiów Latynoamerykańskich i Porównawczych WSMiP UŁ oraz Polskie Towarzystwo Studiów Latynoamerykanistycznych Oddział w Łodzi zapraszają na wykład Profesora Nathana Wachtela: "The Contemporary Marrons of Northern Brazil". Spotkanie odbędzie się 29 listopada (wtorek) o godzinie 12.30 w Sali Rady Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ przy ulicy Narutowicza 59 a.

Profesor Nathan Wachtel jest wybitnym historykiem i antropologiem specjalizującym się w problematyce latynoamerykańskiej. W latach 1992 - 2005 kierował Katedrą Historii i Antropologii Społeczeństw Mezoamerykańskich i Południowoamerykańskich w Collège Français w Paryżu.

Wstęp wolny.