Wyróżnienia dla lingwistyki i bezpieczeństwa narodowego

9 kwietnia w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów "Studia z Przyszłością". Podczas uroczystości nagrodzono i wyróżniono kierunek lingwistyka dla biznesu prowadzony wspólnie przez Wydział Filologiczny i Wydział Zarządzania UŁ. Doceniono również kierunek bezpieczeństwo narodowe prowadzony na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych.

Lingwistyka dla biznesu w trakcie gali otrzymała dwa wyróżnienia. Drugi rok z rządu uhonorowano ją certyfikatem "Studia z Przyszłością" nadawanym przez Komisję Ekspercką reprezentującą Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz środowiska akademickie i gospodarcze. Oprócz tego kierunek nagrodzono również "Laurem Europejskim" za najbardziej zaawansowane rozwiązania programowe w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia oraz rozwijania współpracy naukowej i dydaktycznej z ośrodkami naukowymi.

Kierunek bezpieczeństwo narodowe został również wyróżniony certyfikatem "Studia z Przyszłością". Doceniono go ze względu na jego innowacyjny program, możliwość nabycia przez absolwentów umiejętności cenionych przez pracodawców. Nagrodę podczas Gali Finałowej odebrał prof. Robert Łoś.

Do programu "Studia z Przyszłością" mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), jak również studia podyplomowe, doktoranckie oraz specjalności prowadzone w polskich szkołach wyższych. Certyfikatem "Studia z Przyszłością" Fundacja wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. O przyznaniu wyróżnień decyduje Komisja złożona z wybitnych naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym.

Materiał źródłowy: Wydział Filologiczny UŁ

Redakcja: Centrum Promocji