31 marca, 2017 r.

Wyróżnienie dla Autorów z Uniwersytetu Łódzkiego

fot. Wydawnictwo UŁ

Dwie publikacje Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego zostały wyróżnione na 21. Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej.

Monografia „Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność” Andrzeja Macieja Brzezińskiego otrzymała wyróżnienie w Konkursie na Najlepszą Książkę Akademicką w Roku 2017. Z kolei „Retoryka i jej zastosowania. Podręcznik dla studentów dziennikarstwa i innych kierunków humanistycznych” Barbary Bogołębskiej i Moniki Worsowicz została wyróżniona w Konkursie o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w Roku 2017.

Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej prezentują dorobek wydawców z najważniejszych ośrodków naukowych i wydawców książek popularnonaukowych z całej Polski. W tegorocznej edycji przyznano nagrody za najlepszą książkę akademicką, najlepszą książkę popularnonaukową oraz nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki Poznań 2017.

Wydarzeniu patronował Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektor Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Prezydent Miasta Poznania. Organizatorami wydarzenia są Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wyróżnionym Autorom serdecznie gratulujemy!

Poprzednia wiadomość Przełomowa metoda wykrywania gruźlicy
Następna wiadomość Spotkanie informacyjne na temat organizowania konferencji