Wystawa ARTUR RUBINSTEIN BIBLIOFILSKO

Biblioteka Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na wystawę Artur Rubinstein bibliofilsko towarzyszącą uroczystościom jubileuszowym "V Rubinstein Piano Festival", który odbędzie się w Łodzi w dniach 16-21 października 2017 r.

Na ekspozycji znajdą się książki o różnej tematyce. Publikacje te, napisane w języku polskim, angielskim i francuskim pochodzą ze zbiorów biblioteki Artura Rubinsteina w Paryżu. Są cennym darem Muzeum Historii Miasta Łodzi dla Biblioteki UŁ. W większości książek znajdują się dedykacje autorów dla sławnego Mistrza fortepianu. Będzie można zobaczyć autobiografię artysty, biografie, płyty koncertowe, jak również ekslibrisy, fotografie, wycinki prasowe i ulubione lektury Rubinsteina - XIX-wieczne wydania utworów Henryka Sienkiewicza.

Wernisaż odbędzie się w piątek 20 października 2017 r. o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego. Po otwarciu wystawy Natalie Moreno-Kamińska wygłosi wykład pt. "Rubinstein Piano Festival interdyscyplinarnie".

Wystawę można oglądać w BUŁ na parterze od 9 października do 17 listopada 2017 r.

Wystawa Artur Rubinstein