12 pa藕dziernika, 2017 r.

Wystawa ARTUR RUBINSTEIN BIBLIOFILSKO

Biblioteka Uniwersytetu 艁贸dzkiego zaprasza na wystaw臋 Artur Rubinstein bibliofilsko towarzysz膮c膮 uroczysto艣ciom jubileuszowym 鈥濾 Rubinstein Piano Festival鈥, kt贸ry odb臋dzie si臋 w 艁odzi w dniach 16-21 pa藕dziernika 2017 r.

Na ekspozycji znajd膮 si臋 ksi膮偶ki o r贸偶nej tematyce. Publikacje te, napisane w j臋zyku polskim, angielskim i francuskim pochodz膮 ze zbior贸w biblioteki Artura Rubinsteina w Pary偶u. S膮 cennym darem Muzeum Historii Miasta 艁odzi dla Biblioteki U艁. W wi臋kszo艣ci ksi膮偶ek znajduj膮 si臋 dedykacje autor贸w dla s艂awnego Mistrza fortepianu. B臋dzie mo偶na zobaczy膰 autobiografi臋 artysty, biografie, p艂yty koncertowe, jak r贸wnie偶 ekslibrisy, fotografie, wycinki prasowe i ulubione lektury Rubinsteina - XIX-wieczne wydania utwor贸w Henryka Sienkiewicza.

Wernisa偶 odb臋dzie si臋 w pi膮tek 20 pa藕dziernika 2017 r. o godz. 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu 艁贸dzkiego. Po otwarciu wystawy Natalie Moreno-Kami艅ska wyg艂osi wyk艂ad pt. 鈥濺ubinstein Piano Festival interdyscyplinarnie鈥.

Wystaw臋 mo偶na ogl膮da膰 w BU艁 na parterze od 9 pa藕dziernika do 17 listopada 2017 r.

Wystawa Artur Rubinstein

Poprzednia wiadomo艣膰 U艁 z dwoma grantami w konkursie NCN BEETHOVEN 2