Wystawa University – Diversity w Manufakturze otwarta!

Postery ze zdjęciami kilkudziesięciu studentów Uniwersytetu Łódzkiego, głównie zagranicznych stanęły na pierwszym piętrze łódzkiej Manufaktury. To wystawa zrealizowana przez UŁ w związku z projektem University Diversity- Uniwersytet Różnorodny. W otwarciu ekspozycji uczestniczyli prof. Antoni Różalski, Rektor UŁ, Liliana Lato, Kierownik Biura Współpracy z Zagranicą oraz wielu bohaterów tej wystawy.

-Poprzez Uniwersytet Różnorodny rozumiemy uczelnię tolerancyjną, nowoczesną, odpowiedzialną, zaangażowaną, integrującą kulturowo i pokoleniowo - mówił w trakcie otwarcia prezentacji prof. Antoni Różalski.

RELACJA NA YOUTUBE

RELACJA NA FACEBOOK

W tym roku na Uniwersytecie Łódzki uczy się ponad 2,5 tys. cudzoziemców - studentów różnego rodzaju studiów i słuchaczy Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców. W sumie reprezentują ok. 95 narodowości z całego świata. Do realizacji wystawy wybrano 37 osób - cudzoziemców z 29 krajów świata, w tym dwoje Polaków z odległych regionów kraju. Przeprowadzono z nimi wywiady i sesję zdjęciową.

SSS

-Ta różnorodność to nasz ogromny potencjał - bogactwo zwyczajów, obyczajów, kultur i religii. Dla naszej uczelni jest to także zobowiązanie do krzewienia idei tolerancji i otwartości, współpracy i wzajemnego szacunku - mówiła Liliana Lato.

Wystawa w Manufakturze ma przybliżyć łodzianom jak wielu młodych cudzoziemców przyjeżdża do Łodzi uczyć się i studiować. Na Uniwersytecie Łódzkim największą grupę stanowią studenci z Ukrainy, Turcji, Chin, Białorusi ale są także przybysze z takich krajów jak Indie, Bangladesz, Nikaragua, Zimbabwe, Indonezja, Nigeria, Tajwan, Chile, Urugwaj, Arabia Saudyjska… Studiują w języku polskim lub angielskim. Najpopularniejszymi kierunkami w języku angielskim są: Business Management, Computer Science, International Marketing.

Wystawę University Diversity - Uniwersytet Różnorodny będzie można oglądać w łódzkiej Manufakturze do 15. marca.