X edycja festiwalu literackiego Puls Literatury

Dom Litetatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17) serdecznie zaprasza wszystkich studentów, pracowników akademickich oraz osoby zainteresowane literaturą i sztuką na jubileuszową, X edycję festiwalu literackiego Puls Literatury, która odbędzie się pod hasłem "W dialogu" 3-15 grudnia 2016 r.

W programie festiwalu przewidziane są spotkania z pisarzami/pisarkami i poetami/poetkami, panele dyskusyjne, monodramy teatralne, koncerty oraz tradycyjnie rozstrzygnięcie konkursów poetyckich, w tym konkursu na debiut poetycki im. Jacka Bierezina.

Ze szczegółowym programem festiwalu można zapoznać się: http://pulsliteratury.pl/program/

Finałem Pulsu Literatury będzie Gala wręczenia Nagrody im. Tuwima w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - 11 grudnia o godz. 18.00. Nagroda przyznawana jest po raz pierwszy nie za całokształt twórczości, ale "żyjącej pisarce lub pisarzowi polskiemu za twórczość literacką o wysokich walorach artystycznych - w rozumieniu dzieła lub kilku dzieł - która w istotny sposób podwyższa poziom świadomości wspólnoty społecznej demokratycznego państwa, przyczyniając się do zrozumienia źródeł i różnic światopoglądowych oraz oferuje wgląd w problemy rzeczywistości społecznej i kulturowej na poziomie jednostek, społeczeństw i narodów". Zwycięzca otrzyma 50 tys. zł oraz zaprojektowaną przez Zofię Lisiewicz statuetkę.

W jury nagrody zasiadają: Jarosław Mikołajewski, związany z "Wyborczą" poeta i reportażysta, tłumacz (przewodniczący jury), Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (poeta, laureat nagrody Nike za "Piosenkę o zależnościach i uzależnieniach"), Magdalena Rabizo-Birek (, prof. Uniwersytetu Rzeszowskiego, redaktorka naczelna pisma "Fraza"), Iwona Smolka z Polskiego Radia i prof. Krystyna Pietrych (Interdyscyplinarne Centrum Humanistyczne UŁ).

Wszystkich studentów, którzy chcieliby wziąć udział w festiwalu jako wolontariusze lub odbyć praktyki, prosimy o kontakt: kontakt@dom-literatury.pl