4 kwietnia, 2017 r.

XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki

fot. UŁ

Festiwal czas zacząć! Przez tydzień w różnych miejscach w Łodzi odbywać się będą wykłady, warsztaty, wystawy i występy z dziedzin nauki, techniki i sztuki. Organizatorzy wydarzenia z Łódzkiego Towarzystwa Naukowego i uczelni Łodzi Akademickiej przygotowali dla chętnych kilkaset festiwalowych propozycji.

Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi rozpoczął się 3 kwietnia pokazem musicalu operowego Łódź Story i wręczeniem statuetek Łódzkie Eureka. Wśród wyróżnionych znalazł się prof. zw. dr hab. h. c. Bogusław Śliwerski, kierownik Katedry Teorii Wychowania Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ. Profesor Śliwierski otrzymał statuetkę w kategorii „Nauka” za cykl wyróżnień rangi ogólnopolskiej za osiągnięcia naukowo-badawcze i organizacyjne, promujące Łódź jako ośrodek naukowy i akademicki oraz pomnażające dorobek współczesnej pedagogiki, a także szeroko rozumianej myśli humanistyczno-społecznej.

Festiwalowe wydarzenia współorganizowane są przez wszystkie uczelnie publiczne Łodzi Akademickiej, w tym tradycyjnie przez wszystkie wydziały Uniwersytetu Łódzkiego. Szczególnym elementem Festiwalu będzie Piknik Naukowy 8 i 9 kwietnia w Manufakturze.

A co przygotował Uniwersytet Łódzki? Obcy wewnątrz nas, Magiczne właściwości czerwonej kapusty, Chemiczne aspekty miłości, W co można zmienić opakowanie, Audiodeskrypcja bez tajemnic, Fizyka lotu, System wyborczy w matematyce, Mikroklimat jaskiń, ale także koncert rock’owy, nauka chińskiej kaligrafii czy Szekspir w nowoczesnych mediach – w sumie ponad 250 wydarzeń; wykładów, warsztatów, pokazów, prezentacji, a wszystko to głównie 5 kwietnia.

Pełny program Festiwalu, łącznie z adresami i terminami wydarzeń, znajduje się na stronie www.festiwal.lodz.pl

Poprzednia wiadomość Pamięci prof. Basińskiego
Następna wiadomość Studentka UŁ w delegacji w ONZ