Zacznij własny biznes w Łodzi. Konkurs

Pod hasłem "Zacznij własny biznes w Łodzi" rozpoczęła się VIII edycja konkursu "Młodzi w Łodzi - Mam pomysł na biznes" ogłoszona przez Prezydent Miasta Łodzi. Uniwersytet Łódzki jest jednym z partnerów konkursu i sponsorem nagrody o wysokości 5 000 PLN dla studenta lub absolwenta UŁ.

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 35 roku życia oraz początkujące firmy (działające nie dłużej niż 12 m-cy). Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia.

W konferencji prasowej, która zainaugurowała konkurs wzięli udział: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, prof. dr hab. Jarosław Płuciennik, Prorektor ds. Programów i Jakości Kształcenia, Jakub Musiałek z Pixel Technology oraz Michał Świątek, laureat nagrody głównej Prezydent Miasta Łodzi w konkursie "Mam pomysł na biznes" (2015).

- Po raz ósmy zapraszamy młodych, którzy chcą zamierzyć się ze swoją przyszłością do konkursu. Niedawno robiliśmy research, który pokazuje jak wygląda ten projekt po latach, wiele firm prosperuje i przetrwało. Zachęcamy młodych, ambitnych, aby wzięli udział w projekcie - zachęcała prezydent Zdanowska. - Uniwersytet Łódzki wspiera studentów, którzy napiszą dobry biznesplan dodatkową nagrodą, ponieważ dzięki temu nasi studenci i absolwenci dają pracę innym. Najlepszym wyobrażeniem o sukcesie jest bycie pracodawcą - dodał prof. dr hab. Jarosław Płuciennik.

Aby wystartować w konkursie wystarczy zgłosić pomysł biznesowy za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/konkurs-na-biznesplan/formularz-zgloszeniowy/, a następnie opracować profesjonalny biznesplan i zaprezentować go przed Kapitułą Konkursu.Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/konkurs-na-biznesplan/

W tym roku po raz pierwszy konkurs będzie realizowany w dwóch kategoriach:- "Technologie informatyczne (ICT)" - projekty z zakresu informatyki, telekomunikacji i elektroniki- "Ogólna" - kategoria kierowana do pozostałych osób, które mogą pochwalić się innowacyjnymi lub kreatywnymi produktami, usługami lub nowatorskim podejściem biznesowym.

Wszyscy uczestnicy konkursu mogą liczyć na wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie opracowywania biznesplanu, tworzenia modeli biznesowych, marketingu oraz autoprezentacji i szerokiej promocji firmy.

Pula nagród przewidzianych w konkursie sięga 62 000 PLN łącznie, w tym dwie nagrody główne Prezydenta Miasta Łodzi za najlepszy biznesplan: 20 000 PLN dla laureata w kategorii "Technologie informatyczne" oraz 20 000 PLN dla laureata w kategorii "Ogólne".