Studia doktoranckie: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny

Powr├│t

Studia doktoranckie na stronie internetowej Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego

• 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie ekonomii
Kierownik: dr hab. Piotr Krajewski, prof. UŁ, pokój B 301

Kontakt: (48 42) 635 51 65, piotr_krajewski@uni.lodz.pl

• 3-letnie niestacjonarne studia doktoranckie ekonomii

Kierownik: dr hab. Piotr Krajewski, prof. UŁ, pokój B 301
Kontakt: (48 42) 635 51 65 piotr_krajewski@uni.lodz.pl

• 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie socjologii
Kierownik: prof. zw. dr hab. Danuta Walczak-Duraj
Kontakt: (48 42) 635 55 31 dduraj@uni.lodz.pl

Opis studi├│w

STUDIA DOKTORANCKIE EKONOMII

Studia Doktoranckie Ekonomii przeznaczone s─ů dla szczeg├│lnie uzdolnionych absolwent├│w studi├│w magisterskich, posiadaj─ůcych dorobek projektowy lub naukowo badawczy, zainteresowanych problematyk─ů ekonomiczn─ů, pragn─ůcych pog┼é─Öbi─ç sw─ů wiedz─Ö w tej dziedzinie.

Studia utworzone zosta┼éy z my┼Ťl─ů o kszta┼éceniu wysokiej klasy specjalist├│w o najwy┼╝szych umiej─Ötno┼Ťciach analitycznych i zdolno┼Ťci my┼Ťlenia strategicznego, dla potrzeb szk├│┼é wy┼╝szych, instytut├│w naukowo-badawczych, administracji rz─ůdowej i samorz─ůdowej, organizacji mi─Ödzynarodowych oraz podmiot├│w gospodarczych.

Studia doktoranckie na kierunku EKONOMIA prowadz─ů do zdobycia wiedzy ekonomicznej na poziomie zaawansowanym, umiej─Ötno┼Ťci zwi─ůzanych z metodyk─ů i metodologi─ů prowadzenia bada┼ä naukowych w tej dyscyplinie oraz kompetencji spo┼éecznych odnosz─ůcych si─Ö do dzia┼éalno┼Ťci naukowo-badawczej i spo┼éecznej roli uczonego. Rozwijaj─ů kwalifikacje wykorzystywane tak w dzia┼éalno┼Ťci dydaktycznej i naukowo badawczej, jak i w organizacjach gospodarczych. Absolwenci studi├│w posiadaj─ů bowiem umiej─Ötno┼Ťci pozwalaj─ůce na samodzielne prowadzenie bada┼ä naukowych, udzia┼é w projektach badawczych, przygotowywania publikacji naukowych, ale tak┼╝e do podejmowania i rozwi─ůzywania konkretnych zada┼ä praktycznych maj─ůcych miejsce w procesach gospodarowania.

Efektem kształcenia doktoranta będzie przygotowanie i obrona pracy doktorskiej oraz uzyskanie stopnia naukowego doktora w obszarze nauk społecznych, w dziedzinie nauk ekonomicznych, w dyscyplinie ekonomia.

STACJONARNE STUDIA DOKTORANCKIE SOCJOLOGII

Studia te przeznaczone s─ů dla kandydat├│w, kt├│rzy chc─ů zdoby─ç wiedz─Ö na zaawansowanym poziomie w zakresie socjologii i dyscyplin pokrewnych, metodologii bada┼ä spo┼éecznych oraz pracy naukowej i dydaktycznej, jak r├│wnie┼╝ pog┼é─Öbia─ç wiedz─Ö o charakterze szczeg├│┼éowym, odpowiadaj─ůc─ů obszarowi prowadzonych bada┼ä i analiz.

W ramach kierunku SOCJOLOGIA kszta┼éceni b─Öd─ů specjali┼Ťci, kt├│rych kompetencje obejmowa─ç b─Öd─ů zaawansowan─ů wiedz─Ö z zakresu metodologii i metodyki prowadzonych bada┼ä spo┼éecznych, wsp├│┼éczesnych teorii socjologicznych, subdyscyplin szczeg├│┼éowych oraz dyscyplin pokrewnych (ekonomia, filozofia, psychologia).

Absolwent posiada odpowiednie przygotowanie do prowadzenia samodzielnych bada┼ä naukowych oraz prowadzenia zaj─Ö─ç dydaktycznych na poziomie szko┼éy wy┼╝szej. Jest przygotowany do pe┼énienia funkcji eksperckich w obszarze r├│┼╝nych dziedzin ┼╝ycia spo┼éeczno-politycznego, funkcjonowania instytucji oraz do kompetentnej interpretacji proces├│w spo┼éecznych zachodz─ůcych we wsp├│┼éczesnym ┼Ťwiecie.

Efektem kształcenia doktoranta będzie przygotowanie i obrona pracy doktorskiej oraz uzyskanie stopnia doktora w obszarze nauk społecznych, w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie socjologia.