Studia doktoranckie: Wydzia艂 Fizyki i Informatyki Stosowanej

Powr贸t

Studia doktoranckie na stronie internetowej Wydzia艂u Fizyki i Informatyki Stosowanej.

• 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie fizyki

Kierownik: Prof. zw. dr hab. Cezary Gonera
Kontakt: (42) 635 56 66, cgonera@uni.lodz.pl

Opis studi贸w

STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKI

G艂贸wnym celem studi贸w jest zdobycie przez absolwenta zaawansowanej wiedzy z dziedziny fizyki zwi膮zanej z obszarem prowadzonych bada艅 przez wykonywanie pracy naukowej, uczestnictwo w wyk艂adach i seminariach oraz prowadzenie zaj臋膰 dydaktycznych. Proces kszta艂cenia skoncentrowany jest wok贸艂 zasadniczego elementu studi贸w, jakim jest przygotowanie, edycja i obrona pracy doktorskiej.

Studia Doktoranckie Fizyki maj膮 solidne zaplecze badawcze. Przede wszystkim posiadaj膮 wysoko wykwalifikowan膮 kadr臋 profesorsk膮, dzi臋ki kt贸rej Wydzia艂 Fizyki i Informatyki Stosowanej ma najwy偶sz膮 kategori臋 AMinisterstwa Nauki i Szkolnictwa Wy偶szego. Ponadto Wydzia艂 posiada bibliotek臋 z bogatym zbiorem ksi膮偶ek i czasopism dotycz膮cych fizyki oraz elektroniczny dost臋p ,,online鈥 do wszystkich najwa偶niejszych zagranicznych i krajowych czasopism fizycznych. Warto r贸wnie偶 zaznaczy膰, 偶e w bliskim s膮siedztwie siedziby Wydzia艂u znajduje si臋 Biblioteka Uniwersytecka. W celu u艂atwienia studentom dost臋pu do Internetu na Wydziale funkcjonuje sie膰 bezprzewodowa Wi-Fi. W przypadku bada艅 wymagaj膮cych zaawansowanych oblicze艅 doktoranci maja do dyspozycji wysokiej klasy klaster komputerowy.

Uczestnicy studi贸w doktoranckich na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej s膮 wspierani przez r贸偶nego rodzaju stypendia, w艂膮czaj膮c w to stypendia unijne, takie jak te przyznawane w ramach Programu Operacyjnego Kapita艂 Ludzki zwi膮zanego z Regionaln膮 Strategi膮 Innowacji dla Wojew贸dztwa 艁贸dzkiego w oparciu o zaawansowane technologie.

Studia adresowane s膮 do kandydat贸w ze stopniem magistra pragn膮cych pog艂臋bi膰 posiadan膮 wiedz臋 oraz zdoby膰 nowe umiej臋tno艣ci w zakresie bada艅 dotycz膮cych zaawansowanych zagadnie艅 fizyki wsp贸艂czesnej. Udzia艂 w badaniach naukowych to nie tylko stworzenie solidnych postaw do samodzielnej pracy badawczej i dydaktycznej oraz wdra偶ania i rozwijania nowych technologii, lecz r贸wnie偶 艣rodek kszta艂c膮cy umiej臋tno艣膰 rozwi膮zywania problem贸w, kt贸re nie s膮 zwi膮zane z fizyk膮. O tym, 偶e liczy si臋 to na rynku pracy 艣wiadczy ch臋tne zatrudnianie przez pracodawc贸w os贸b z wykszta艂ceniem w zakresie fizyki. W szczeg贸lno艣ci dotyczy to tych obszar贸w sektora us艂ug, kt贸re wymagaj膮 zdolno艣ci analitycznego my艣lenia i umiej臋tno艣ci stosowania modeli matematycznych 鈥 bank贸w, firm konsultingowych, o艣rodk贸w analiz rynkowych itp.