Studia doktoranckie: Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej

Powr├│t

Studia doktoranckie na stronie internetowej Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej.

• 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie fizyki

Kierownik: Prof. zw. dr hab. Cezary Gonera
Kontakt: (42) 635 56 66, cgonera@uni.lodz.pl

Opis studi├│w

STUDIA DOKTORANCKIE FIZYKI

G┼é├│wnym celem studi├│w jest zdobycie przez absolwenta zaawansowanej wiedzy z dziedziny fizyki zwi─ůzanej z obszarem prowadzonych bada┼ä przez wykonywanie pracy naukowej, uczestnictwo w wyk┼éadach i seminariach oraz prowadzenie zaj─Ö─ç dydaktycznych. Proces kszta┼écenia skoncentrowany jest wok├│┼é zasadniczego elementu studi├│w, jakim jest przygotowanie, edycja i obrona pracy doktorskiej.

Studia Doktoranckie Fizyki maj─ů solidne zaplecze badawcze. Przede wszystkim posiadaj─ů wysoko wykwalifikowan─ů kadr─Ö profesorsk─ů, dzi─Öki kt├│rej Wydzia┼é Fizyki i Informatyki Stosowanej ma najwy┼╝sz─ů kategori─Ö AMinisterstwa Nauki i Szkolnictwa Wy┼╝szego. Ponadto Wydzia┼é posiada bibliotek─Ö z bogatym zbiorem ksi─ů┼╝ek i czasopism dotycz─ůcych fizyki oraz elektroniczny dost─Öp ,,onlineÔÇŁ do wszystkich najwa┼╝niejszych zagranicznych i krajowych czasopism fizycznych. Warto r├│wnie┼╝ zaznaczy─ç, ┼╝e w bliskim s─ůsiedztwie siedziby Wydzia┼éu znajduje si─Ö Biblioteka Uniwersytecka. W celu u┼éatwienia studentom dost─Öpu do Internetu na Wydziale funkcjonuje sie─ç bezprzewodowa Wi-Fi. W przypadku bada┼ä wymagaj─ůcych zaawansowanych oblicze┼ä doktoranci maja do dyspozycji wysokiej klasy klaster komputerowy.

Uczestnicy studi├│w doktoranckich na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej s─ů wspierani przez r├│┼╝nego rodzaju stypendia, w┼é─ůczaj─ůc w to stypendia unijne, takie jak te przyznawane w ramach Programu Operacyjnego Kapita┼é Ludzki zwi─ůzanego z Regionaln─ů Strategi─ů Innowacji dla Wojew├│dztwa ┼ü├│dzkiego w oparciu o zaawansowane technologie.

Studia adresowane s─ů do kandydat├│w ze stopniem magistra pragn─ůcych pog┼é─Öbi─ç posiadan─ů wiedz─Ö oraz zdoby─ç nowe umiej─Ötno┼Ťci w zakresie bada┼ä dotycz─ůcych zaawansowanych zagadnie┼ä fizyki wsp├│┼éczesnej. Udzia┼é w badaniach naukowych to nie tylko stworzenie solidnych postaw do samodzielnej pracy badawczej i dydaktycznej oraz wdra┼╝ania i rozwijania nowych technologii, lecz r├│wnie┼╝ ┼Ťrodek kszta┼éc─ůcy umiej─Ötno┼Ť─ç rozwi─ůzywania problem├│w, kt├│re nie s─ů zwi─ůzane z fizyk─ů. O tym, ┼╝e liczy si─Ö to na rynku pracy ┼Ťwiadczy ch─Ötne zatrudnianie przez pracodawc├│w os├│b z wykszta┼éceniem w zakresie fizyki. W szczeg├│lno┼Ťci dotyczy to tych obszar├│w sektora us┼éug, kt├│re wymagaj─ů zdolno┼Ťci analitycznego my┼Ťlenia i umiej─Ötno┼Ťci stosowania modeli matematycznych ÔÇô bank├│w, firm konsultingowych, o┼Ťrodk├│w analiz rynkowych itp.