Studia doktoranckie: Wydział Matematyki i Informatyki

Powr├│t

Studia doktoranckie na stronie internetowej Wydziału Matematyki i Informatyki.

• 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie w zakresie informatyki
  • 4-letnie stacjonarne ┼Ťrodowiskowe studia doktoranckie w zakresie matematyki

Kierownik: dr hab. Małgorzata Filipczak, prof. nadzw. UŁ
Kontakt: (42) 635 5918, malfil@math.uni.lodz.pl

Opis studi├│w

STACJONARNE STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE MATEMATYKI

Celem studi├│w jest przygotowanie do uzyskania stopnia doktora nauk matematycznych w zakresie matematyki. Studium obejmuje specjalno┼Ťci reprezentowane przez profesor├│w i doktor├│w habilitowanych Wydzia┼éu. Tematy rozpraw doktorskich na kierunku Matematyka mog─ů dotyczy─ç nast─Öpuj─ůcych ga┼é─Özi matematyki:

1. geometria r├│┼╝niczkowa,
  2. geometria analityczna i algebraiczna,
  3. funkcje rzeczywiste,
  4. rachunek prawdopodobieństwa,
  5. matematyka finansowa,
  6. analiza funkcjonalna,
  7. teoria optymalizacji.

STACJONARNE ŚRODOWISKOWE STUDIA DOKTORANCKIE W ZAKRESIE INFORMATYKI

Celem studi├│w jest uzyskanie stopnia doktora nauk matematycznych w zakresie Informatyki. Studia s─ů prowadzone we wsp├│┼épracy z Wydzia┼éem Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego (Wydzia┼é Matematyki i Informatyki U┼ü nie posiada uprawnie┼ä do nadawania stopnia doktora Informatyki) przy udziale:

• Wydzia┼éu Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Miko┼éaja Kopernika w Toruniu,
  • Wydzia┼éu Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gda┼äskiego.

Tematy rozpraw doktorskich na kierunku Informatyka mog─ů dotyczy─ç nast─Öpuj─ůcych ga┼é─Özi informatyki:

1. komputery biomolekularne,
  2. algorytmy genetyczne,