Studia doktoranckie: Wydział Nauk o Wychowaniu

Powr├│t

Studia doktoranckie na stronie internetowej Wydziału Nauk o Wychowaniu.

• 4-letnie stacjonarne studia doktoranckie pedagogiki i psychologii

Kierownik: Dr hab. Eleonora Bielawska-Batorowicz, prof. UŁ

Kontakt: (42) 6655 734, ebator@uni.lodz.pl

Opis studi├│w

Studia Doktoranckie Pedagogiki i Psychologii trwaj─ů 4 lata i s─ů prowadzone w systemie stacjonarnym. Umo┼╝liwiaj─ů zdobycie zaawansowanej wiedzy z zakresu pedagogiki lub psychologii oraz dyscyplin pokrewnych, metodologii bada┼ä nauk spo┼éecznych (w zastosowaniu do pedagogiki i psychologii) oraz umiej─Ötno┼Ťci prowadzenia pracy naukowej i dydaktycznej. Pozwalaj─ů tak┼╝e na zdobycie kompetencji umo┼╝liwiaj─ůcych aktywne uczestnictwo w ┼╝yciu spo┼éecznym oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy w wielu formach wsp├│┼épracy z szeroko rozumianym otoczeniem spo┼éecznym.

Du┼╝a r├│┼╝norodno┼Ť─ç bada┼ä prowadzonych na Wydziale Nauk o Wychowaniu umo┼╝liwia doktorantom wyb├│r problematyki prowadzonych przez siebie bada┼ä i realizacj─Ö zainteresowa┼ä naukowych. Doktoranci zainteresowani pedagogik─ů mog─ů podejmowa─ç badania w zakresie: pedagogiki spo┼éecznej, teorii i historii wychowania, pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, resocjalizacji, pedagogiki tw├│rczo┼Ťci. Doktoranci zainteresowani psychologi─ů mog─ů podejmowa─ç badania w zakresie: psychologii zdrowia, stresu, uzale┼╝nie┼ä, psychologii rodziny, terapii rodzin, psychologii rozwoju i jego wspierania, psychologii pracy i organizacji, psychologii biznesu i doradztwa kariery, psychologii prokreacji, psychologii klinicznej.

Kandydaci na studia doktoranckie powinni posiada─ç wiedz─Ö odpowiadaj─ůc─ů wybranej dyscyplinie doktoryzowania, a wi─Öc pedagogice albo psychologii, wymagan─ů na II stopniu kszta┼écenia albo na jednolitych studiach magisterskich lub by─ç gotowi j─ů uzupe┼éni─ç, zdaj─ůc w pierwszym roku studi├│w doktoranckich egzaminy ze wskazanych przedmiot├│w.