II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Ekonomia Zrównoważonego Rozwoju. Gospodarka. Środowisko. Inwestycje

02 CZERWCA / 2017
Miejsce:

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Rewolucji 1905 r. 39, Łódź

Rewolucji 1905 r. nr 39

Organizator:

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

Kierownik:

dr Radosław Dziuba

Sekretarz:

w trakcie aktualizacji

Tematyka:

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Ekonomia Zrównoważonego Rozwoju jest inicjatywą członków SKN Ekobiznes i studentów UŁ. Konferencja ma na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze „Gospodarka. Środowisko. Inwestycje.” Problematyka szeroko rozumianej ekonomii zrównoważonego rozwoju wywołuje częste dyskusje zarówno wśród krajowych jak i międzynarodowych gremiów naukowo – badawczych. Tematyka konferencji wpisuje się zatem w aktualny dyskurs dotyczący zmian klimatycznych, w kontekście problemów społeczno-gospodarczych ekonomii międzynarodowej. Problemy poruszane podczas konferencji mogą stać się zatem okazją do wymiany doświadczeń oraz inspiracją do dalszych prac badawczych w zakresie ekonomii zrównoważonego rozwoju.

Konferencja podzielona jest na trzy panele tematyczne i obejmuje następujące zagadnienia:

Gospodarka

• gospodarka cyrkularna,
  • gospodarka a środowisko i społeczeństwo,
  • sektor paliwo - energetyczny,
  • ekonomia międzynarodowa

Środowisko

• zrównoważony rozwój
  • zielony rynek i zielone miejsca pracy
  • innowacje przyjazne środowisku
  • Green New Deal

Inwestycje