25 KWIETNIA / 2017

Sekretarz:

Michał Jakubowski

Tematyka:

Koło Naukowe Prawa Sportowego UŁ wraz z Kołem Naukowym Prawa Karnego UŁ mają zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Gdy fair play zostaje w szatni - prawo karne w sporcie".

Konferencja odbędzie się 25 kwietnia 2017 r. w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji w Łodzi. Początek o godzinie 10.00.
Celem konferencji jest poznanie i zrozumienie mechanizmów oddziaływania na sport poprzez prawo karne oraz wypracowanie wniosków de lege ferenda, które mają na celu poprawę obecnego stanu prawnego. Konferencja umożliwi studentom i doktorantom zapoznanie się z rolą, jaką spełnia prawo karne w celu zapewnienia uczciwej rywalizacji sportowej.
Konferencja obejmować będzie wszelką karną ingerencję w sport, w szczególności zaś następujące obszary tematyczne: odpowiedzialność za doping, korupcja w sporcie, nieuczciwe oraz nielegalne zakłady bukmacherskie, kontratyp ryzyka sportowego, środki karne służące zapewnieniu bezpieczeństwa podczas imprez sportowych.

Kontakt: Michał Jakubowski knps@wpia.uni.lodz.pl