Wydział Prawa i Administracji

ul. Kopcińskiego 8/12,

Zaj─Öcia dla uczni├│w, lista temat├│w:

1
Kiedy jestem uczestnikiem post─Öpowania karnego? Mam tylko obowi─ůzki, czy r├│wnie┼╝ prawa?

Uczestnikiem post─Öpowania karnego mo┼╝e sta─ç si─Ö ka┼╝dy, ale nie wszyscy wiedz─ů, jakie wi─ů┼╝─ů si─Ö z tym obowi─ůzki oraz uprawnienia. Celem zaj─Ö─ç jest zapoznanie uczni├│w z uczestnikami post─Öpowania karnego oraz ich uprawnieniami i obowi─ůzkami.

(Studenckie Koło Naukowe Prawa Karnego Procesowego)

Forma zajęć: Warsztat z elementami wykładu.
Czas trwania zaj─Ö─ç: 75 min.
Dopuszczalna liczba uczestnik├│w: 30 os├│b

2
Wieloj─Özyczno┼Ť─ç UE - korzy┼Ťci, wyzwania, rozwi─ůzania.

Podczas wyk┼éadu poruszone zostan─ů nast─Öpuj─ůce kwestie: jakie j─Özyki s─ů u┼╝ywane w instytucjach europejskich, problem j─Özyk├│w w przypadku spor├│w przed TSUE, jak wygl─ůda praca t┼éumaczy, jak t┼éumaczone s─ů obrady i dokumenty. Losy j─Özyka angielskiego po Brexicie.

(Studenckie Koło Naukowe Prawa Europejskiego)

Forma zajęć: Wykład/Warsztat

3
Jak działa Unia Europejska?

Podczas prezentacji zostan─ů przedstawione skr├│towo najwa┼╝niejsze instytucje EU, spos├│b, w jaki ustawodawstwo unijne oddzia┼éuje na ┼╝ycie codzienne mieszka┼äc├│w kraj├│w cz┼éonkowskich a tak┼╝e jak owi mieszka┼äcy pa┼ästw wp┼éywaj─ů na kszta┼ét i funkcjonowanie UE.

(Studenckie Koło Prawa Europejskiego)

4
Co nam daje Unie Europejska? - czy warto by─ç Europejczykiem?

Prezentacja b─Ödzie skoncentrowana na kwestii obywatelstwa UE, prawnych aspektach u┼éatwiaj─ůcych funkcjonowanie obywatelom pa┼ästw cz┼éonkowskich zar├│wno wewn─ůtrz UE, jak i w pa┼ästwach trzecich. Prezentacja pos┼éu┼╝y za pretekst do dyskusji, czy warto by─ç obywatelem pa┼ästwa cz┼éonkowskiego UE.

5
Brexit - jaka przysz┼éo┼Ť─ç czeka Uni─Ö Europejsk─ů?

Podczas prezentacji skupimy si─Ö na tym, jak traktaty europejskie normuj─ů procedur─Ö wyj┼Ťcia z UE, na czym polega jej prawna wyj─ůtkowo┼Ť─ç, jakie skutki mo┼╝e przynie┼Ť─ç obu stronom oraz dla kt├│rej z nich jest bardziej ryzykowna pod wzgl─Ödem prawnym, administracyjnym i gospodarczym.

(Studenckie Koło Prawa Europejskiego)

Forma zaj─Ö─ç:
Czas trwania zaj─Ö─ç: