10-lecie Wydzia艂u Chemii U艁

Godzina rozpocz臋cia:

Tamka 12

91-403 艁贸d藕

Wszyscy zainteresowani 鈥 pracownicy, absolwenci i studenci 鈥 mog膮 wzi膮膰 udzia艂 w wyj膮tkowych obchodach 10-lecia, kt贸re odb臋d膮 si臋 14 pa藕dziernika 2017 r. o godz. 11.00 na Wydziale Chemii.

Nasz膮 uczelni臋 utworzono ju偶 w 1945 roku. Wydzia艂 Chemii z perspektywy czasu jest m艂odym jubilatem. Jednak nauki chemiczne obecne by艂y na naszej uczelni od pocz膮tku jej powstania.

logo_chemia_ul_h_pl_rgb_apla

W ramach utworzonego w 1945 roku Wydzia艂u Matematyczno-Przyrodniczego powsta艂y cztery zak艂ady zajmuj膮ce si臋 stricte chemi膮 oraz zak艂ad biochemii. Post臋puj膮cy z up艂ywem czasu rozw贸j uczelni wymusza艂 zmiany strukturalne, kt贸re 艂膮czy艂y potem kolejno nauki chemiczne z Wydzia艂em Matematyki, Fizyki i Chemii oraz z Wydzia艂em Fizyki i Chemii. Utworzony 1 pa藕dziernika 2007 roku Wydzia艂 Chemii Uniwersytetu 艁贸dzkiego jest zatem spadkobierc膮 dzia艂a艅 zapocz膮tkowanych wiele lat wcze艣niej.

Podczas obchod贸w b臋dzie mo偶na wys艂ucha膰 wyk艂adu prof. Bogus艂awa Kryczki "Kr贸tka historia Wydzia艂u Chemii", wspomnie艅 absolwent贸w Wydzia艂u Chemii (prof. Zbigniewa Galusa, prof. Marii Turowskiej) oraz "Wyk艂adu o 艁odzi"- senatora Ryszarda Bonis艂awskiego.

Absolwenci, uczestnicz膮cy w Zje藕dzie z okazji 10-lecia Wydzia艂u Chemii U艁 b臋d膮 mogli wzi膮膰 udzia艂 w wycieczce do dawnego budynku Wydzia艂u Chemii U艁 przy ul. Narutowicza, 68 oraz spotkaniu kole偶e艅skim po艂膮czonym z obiadem.

Wi臋cej szczeg贸艂贸w: http://www.chemia.uni.lodz.pl/jubileusz.html