Wyk艂ad Ekspercki - Anna Maria Weso艂owska

Godzina rozpocz臋cia:

ul. Franciszka艅ska 3/5

艁贸d藕

W dniu 17 listopada br. odb臋dzie si臋 kolejny Wyk艂ad Ekspercki w ramach programu Absolwent VIP Uniwersytetu 艁贸dzkiego.

Go艣ciem Uczelni b臋dzie tym raz s臋dzia Anna Maria Weso艂owska, absolwentka Wydzia艂u Prawa i Administracji Uniwersytetu 艁贸dzkiego, ekspert od przest臋pczo艣ci zorganizowanej, wsp贸艂autorka ustawy o 艣wiadku koronnym, Inicjatorka prowadzenia wybranych rozpraw s膮dowych z udzia艂em uczni贸w, w ramach edukacji prawnej. Ambasadorka wprowadzania edukacji prawnej do szk贸艂. Autorka poradnika prawnego 鈥濨ezpiecze艅stwo M艂odzie偶y鈥. Cz艂onek Rady do spraw Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwo艣ci oraz cz艂onek Rady Ekspert贸w do spraw Skrzywdzonego Dziecka przy Fundacji Dzieci Niczyje. Spo艂eczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Prowadzi wyk艂ady z zakresu praw dziecka w procesie i przemocy w rodzinie.

Podczas spotkania odb臋dzie si臋 wr臋czenie kolejnych nominacji 鈥濧bsolwent VIP鈥 Uniwersytetu 艁贸dzkiego. Symboliczne statuetki z r膮k JM Rektora odbior膮 m.in. Pawe艂 Mortas - Prezes Zarz膮du Grupa Azoty ZEK S.A., prof. S艂awomir 艁ukomski - West Virginia University (USA), Konrad Palka - Prezes Zarz膮du Pharmena S.A. oraz Bo偶ena Graczyk - Wiceprezes Zarz膮du ING Bank 艢l膮ski S.A. Dotychczas tytu艂em 鈥濧bsolwent VIP鈥 wyr贸偶nionych zosta艂o grono 160 wybitnych wychowank贸w Uczelni.

W ramach projektu Absolwent VIP Uniwersytet 艁贸dzki pragnie nawi膮za膰 wsp贸艂prac臋 ze znanymi osobisto艣ciami ze 艣wiata nauki, sztuki, polityki i biznesu. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zach臋ci膰 je do udzia艂u w wyznaczaniu strategicznych kierunk贸w rozwoju U艁. Jednym z takich wydarze艅 s膮 Wyk艂ady Eksperckie i spotkania z wybitnymi osobisto艣ciami, podczas kt贸rych podejmowane s膮 tematy oraz dyskusje zwi膮zane m.in. z rozwojem Uczelni w kontek艣cie zmian gospodarczych i geopolitycznych na 艣wiecie. Dotychczas odby艂y si臋 Wyk艂ady Eksperckie m.in. Jaros艂awa Kroca 鈥 Prezesa Accenture w Polsce, Konrada Pokutyckiego 鈥 Prezesa Zarz膮du BSH czy dr. Tomasza Or艂owskiego 鈥 Ambasadora RP w Rzymie.

Ze wzgl臋du na ograniczon膮 liczb臋 miejsc warunkiem udzia艂u w spotkaniu jest wcze艣niejsza rejestracja na stronie absolwent.uni.lodz.pl.