Wykład Ekspercki - Anna Maria Wesołowska

Godzina rozpocz─Öcia:

ul. Franciszkańska 3/5

Łódź

W dniu 17 listopada br. odbędzie się kolejny Wykład Ekspercki w ramach programu Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego.

Go┼Ťciem Uczelni b─Ödzie tym raz s─Ödzia Anna Maria Weso┼éowska, absolwentka Wydzia┼éu Prawa i Administracji Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego, ekspert od przest─Öpczo┼Ťci zorganizowanej, wsp├│┼éautorka ustawy o ┼Ťwiadku koronnym, Inicjatorka prowadzenia wybranych rozpraw s─ůdowych z udzia┼éem uczni├│w, w ramach edukacji prawnej. Ambasadorka wprowadzania edukacji prawnej do szk├│┼é. Autorka poradnika prawnego ÔÇ×Bezpiecze┼ästwo M┼éodzie┼╝yÔÇŁ. Cz┼éonek Rady do spraw Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwo┼Ťci oraz cz┼éonek Rady Ekspert├│w do spraw Skrzywdzonego Dziecka przy Fundacji Dzieci Niczyje. Spo┼éeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Prowadzi wyk┼éady z zakresu praw dziecka w procesie i przemocy w rodzinie.

Podczas spotkania odb─Ödzie si─Ö wr─Öczenie kolejnych nominacji ÔÇ×Absolwent VIPÔÇŁ Uniwersytetu ┼ü├│dzkiego. Symboliczne statuetki z r─ůk JM Rektora odbior─ů m.in. Pawe┼é Mortas - Prezes Zarz─ůdu Grupa Azoty ZEK S.A., prof. S┼éawomir ┼üukomski - West Virginia University (USA), Konrad Palka - Prezes Zarz─ůdu Pharmena S.A. oraz Bo┼╝ena Graczyk - Wiceprezes Zarz─ůdu ING Bank ┼Ül─ůski S.A. Dotychczas tytu┼éem ÔÇ×Absolwent VIPÔÇŁ wyr├│┼╝nionych zosta┼éo grono 160 wybitnych wychowank├│w Uczelni.

W ramach projektu Absolwent VIP Uniwersytet ┼ü├│dzki pragnie nawi─ůza─ç wsp├│┼éprac─Ö ze znanymi osobisto┼Ťciami ze ┼Ťwiata nauki, sztuki, polityki i biznesu. Uczelnia poprzez dedykowane inicjatywy oraz wydarzenia pragnie zach─Öci─ç je do udzia┼éu w wyznaczaniu strategicznych kierunk├│w rozwoju U┼ü. Jednym z takich wydarze┼ä s─ů Wyk┼éady Eksperckie i spotkania z wybitnymi osobisto┼Ťciami, podczas kt├│rych podejmowane s─ů tematy oraz dyskusje zwi─ůzane m.in. z rozwojem Uczelni w kontek┼Ťcie zmian gospodarczych i geopolitycznych na ┼Ťwiecie. Dotychczas odby┼éy si─Ö Wyk┼éady Eksperckie m.in. Jaros┼éawa Kroca ÔÇô Prezesa Accenture w Polsce, Konrada Pokutyckiego ÔÇô Prezesa Zarz─ůdu BSH czy dr. Tomasza Or┼éowskiego ÔÇô Ambasadora RP w Rzymie.

Ze wzgl─Ödu na ograniczon─ů liczb─Ö miejsc warunkiem udzia┼éu w spotkaniu jest wcze┼Ťniejsza rejestracja na stronie absolwent.uni.lodz.pl.